کشته‌شدن 60 نظامی اسرائیلی طی 24 روز گذشته در نوار غزه

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

آخرین آمار منتشر شده توسط ارتش اسرائیل نشان می‌دهد که از آغاز عملیات زمینی در شمال نوار غزه تا کنون 60 سرباز اسرائیلی کشته شدند.

ارتش اسرائیل در صبح یکشنبه 28 آبان اعلام کرد که دو سرباز اسرائیلی در غزه کشته شدند و از افزایش تعداد نظامیان اسرائیلی کشته‌شده از زمان آغاز حمله زمینی در 27 اکتبر به غزه به 60 نفر و از زمان آغاز جنگ در 7 اکتبر به 380 نفر خبر داد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل در این راستا گفت که اخیرا یکی از افسران لشکر مهندسی نیروهای ذخیره اسرائیل و یک گروهبان از تیپ چتربازان کشته شدند. این سازمان همچنان خبر داد که یکی از اعضای یگان چتربازان نخبه اسرائیل در غزه مجروح شد و اکنون وضعیت جسمانی وخیمی دارد.

پیشتر سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل از کشته‌شدن 6 نظامی اسرائیلی در روز شنبه 27 آبان خبر داده بود.

«عملیات اسرائیل در غزه ادامه دارد»

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل بارها با اشاره به اینکه هدف ارتش اسرائیل «آزادی گروگان‌ها و نابودی حماس» است، بارها تاکید کرده که «عملیات نظامی» در نوار غزه تا پایان ماموریت نیروهایش متوقف نخواهد شد، حتی اگر ماه‌ها ادامه یابد.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز در هفته‌های گذشته تاکید کرده است که ماموریت ارتش اسرائیل در نوار غزه تا زمانی که «حماس برچیده شود» ادامه خواهد داشت.

اسرائیل از بیست و هفتم اکتبر گذشته حمله زمینی به نوار غزه را آغاز کرد و توانست شمال نوار غزه را تا حدودی از جنوب آن جدا کند، در حالی که تعدادی از مناطق در شمال را محاصره کرد و به سمت شهر غزه پیشروی کرد.

ارتش اسرائیل همزمان با عملیات زمینی به حملات شدید خود به شمال و جنوب نوار غزه، منطقه ای که قبلاً هزاران فلسطینی را به فرار به آن فراخوانده بود، ادامه می‌دهد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید