رئیس کمیسیون اروپا: هرگونه تلاش برای کوچاندن اجباری فلسطینیان را نمی‌پذیریم

در لاین در دیدار با ملک عبدالله دوم، بار دیگر خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری را به شدت محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اورسولا فون در لاین، رئیس کمیسیون اروپا، در اظهاراتی هرگونه تلاش برای کوچاندن اجباری فلسطینیان را غیرقابل قبول خواند.

رئیس کمیسیون اروپا، یکشنبه بیست و هشتم آبان، در دیدار با ملک عبدالله دوم پادشاه اردن در عمان، دستیابی به صلح را راه حل دو کشوری دانست.

در لاین در این دیدار، بار دیگر خشونت شهرک‌نشینان علیه فلسطینی‌ها در کرانه باختری را به شدت محکوم کرد.

وضعیت فاجعه‌بار انسانی در غزه

پادشاه اردن نیز به برقراری آتش‌بس فوری، حفاظت غیرنظامیان و ارسال بی‌وقفه کمک‌های بشردوستانه به غزه تاکید کرد.

وی به وخامت اوضاع در غزه هشدار داد و از جامعه بین المللی خواست با احترام به قوانین و منشور سازمان ملل، این فاجعه را هر چه سریعتر متوقف کنند.

وضعیت بحرانی

ملک عبدالله ثانی تاکید کرد که ادامه جنگ وحشتناک اسرائیل علیه غزه و تجاوزات غیرقانونی او در کرانه باختری و قدس، وضعیت بحرانی در منطقه ایجاد خواهد شد.

پادشاه اردن به نقش اتحادیه اروپا در این زمینه اشاره و تاکید کرد تلاش جدی در جهت افق سیاسی برای مسئله فلسطین و دستیابی به صلح عادلانه و همه ‌جانبه، تنها راه حل دو کشوری است.

افزایش کمک‌های بشردوستانه به غزه

رئیس کمیسیون اروپا دیروز شنبه اعلام کرد که با رئیس جمهوری مصر در کوچاندن اجباری فلسطینی‌ها موافقت کرده و افق سیاسی بر دو کشوری را تنها راه حل این قضیه دانسته است.

او پس از آن، از گذرگاه رفح بازدید کرد و تلاش های مصر برای انتقال کمک های بشردوستانه به فلسطینیان در نوار غزه را قدر دانست و بر انتقال کمک‌های بشردوستانه بیشتری تاکید کرد.

او در حساب «ایکس» خود گفت: «مصر تلاش های زیادی انجام داده است. همه ما با افزایش کمک به مردم فلسطین در غزه موافق هستیم. ما در آینده از مصر حمایت بیشتری خواهیم کرد و از تلاش برای دستیابی به مسیرهای اضافی برای انتقال کمک حمایت خواهیم کرد.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید