حوثی‌ها: کشتی‌های اسرائیلی را هدف قرار می‌دهیم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با افزایش نگرانی‌ها از گسترش جنگ 7 اکتبر بین اسرائیل و گروه‌های فلسطینی در غزه، حوثی‌های یمن تهدید به هدف قرار دادن کشتی‌های اسرائیل کردند.

این گروه در بیانیه روز یکشنبه گفت: «همه کشتی‌ها، چه کشتی‌هایی که پرچم اسرائیل یا در اجاره شرکت‌های اسرائیلی یا متعلق به شرکت‌های اسرائیلی باشند را هدف قرار خواهیم داد».

شهروندان خود را بیرون کنید

گروه حوثی از همه کشورهای جهان خواسته که شهروندان خود از کار در کشتی‌های اسرائیلی، ارسال بار و داد و ستد و از نزدیک شدن به کشتی‌های اسرائیلی خودداری کنند.

از آغاز جنگ غزه، گروه حوثی چندین بار اعلام کرده که حملاتی با موشک‌های بالستیک و پهپادها به مواضع نظامی اسرائیل در شهر ایلات انجام داده است.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها در ابتدای ماه جاری، در حساب کاربری خود در «ایکس» تایید کرد: «تا زمان توقف حمله به غزه، مواضع اسرائیل را با موشک و پهپاد هدف قرار خواهد داد».

در حالی که اکثر این حملات، توسط ارتش اسرائیل خنثی شد، با تشدید درگیری بین اسرائیل و فلسطینی‌ها، خطرات کشورهای منطقه از جمله مصر را برجسته کرده است.

همچنین امکان گسترش درگیری با ورود جناح‌ها و گروه‌های مسلح وفادار به ایران در خط مقدم، در عراق، سوریه و در جنوب لبنان، وجود دارد. با توجه به این‌که تهران بیش از یک بار و بیش از یک مقام رسمی اعلام کرده که هیچ علاقه یا قصدی برای گسترش جنگ ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید