ارتش اسرائیل از کشته شدن 6 سرباز دیگر خود در نوار غزه خبر داد

بمباران اردوگاه جبالیا توسط اسرائیل به کشته شدن 80 نفر از جمله 32 عضو از خانواده «ابوحبل»، منجر شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
4 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل شنبه 27 آبان در بیانیه‌ای اعلام کرد که 6 تن از سربازانش در جریان نبردهای زمینی با حماس در نوار غزه کشته شدند.

ارتش اسرائیل در این بیانیه گفت که خانواده‌های این 6 سرباز را از کشته شدن فرزندانشان مطلع کرده است.

طبق بیانیه ارتش اسرائیل 3 تن از این شش نظامی کشته شده در رتبه افسر هستند.

در بیانیه ارتش اسرائیل همچنین آمده است که 10 سرباز دیگر نیز زخمی شدند که حال دو نفر از آنها وخیم گزارش شده است.

ارتش اسرائیل همچنین اعلام کرد که تعداد نظامیانی که از حمله غافلگیرانه حماس در 7 اکتبر تاکنون کشته شده‌اند، به 372 نفر افزایش یافته است.

روزنامه «تایمز اسرائیل» شنبه گزارش داد که تعداد کشته شدگان ارتش اسرائیل از آغاز عملیات زمینی در نوار غزه تاکنون به 57 نفر رسیده است.

پیش از این ابوعبیده سخنگوی رسمی گردان‌های القسام در بیانیه‌ای اعلام کرد که نیروهای القسام با هدف قرار دادن یک دستگاه نفربر ارتش اسرائیل از طریق نصب کمین، تعدادی از نظامیان اسرائیلی را کشته و زخمی کردند.

ابوعبیده همچنین در بیانیه‌ای که در حساب «تلگرام» گردان‌های القسام منتشر کرد، اعلام کرد که امروز 17 خودروی اسرائیلی در تمامی محورهای تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه به طور کامل یا جزئی منهدم شد.

80 کشته در بمباران اردوگاه جبالیا

وزارت بهداشت فلسطین در غزه بعد از ظهر شنبه 27 آبان اعلام کرد که حداقل 80 نفر از جمله 32 نفر از یک خانواده در دو حمله جداگانه اسرائیل به اردوگاه جبالیا در شمال نوار غزه کشته شدند.

منابع وزارت بهداشت فلسطین در غزه گفتند اسرائیل یک مدرسه‌ متعلق به سازمان ملل متحد «آنروا» که آوارگان فلسطینی در آن پناه گرفته‌اند، را هدف قرار داد.

یکی از مقامات وزارت بهداشت فلسطین در غزه به خبرگزاری فرانسه گفت که دست‌کم 50 نفر روز شنبه در بمباران مدرسه الفاخوره متعلق به نهاد امدادرسان سازمان ملل در اردوگاه جبالیا، توسط جنگنده‌های اسرائیلی کشته شدند.

در همین حال فیلیپ لازارینی، کمیسر کل آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی (آنروا)، روز شنبه حملات «هولناک» اسرائیل به مدارس آنروا در نوار غزه را محکوم کرد.

لازارینی در حساب «X» خود گفت که «تصاویر و فیلم‌های هولناکی از تعداد زیادی کشته و زخمی در مدرسه دیگری از آنروا که هزاران آواره فلسطینی در شمال نوار غزه را پناه داده، دریافت کرده است».

وی افزود: «این حملات نمی‌تواند به یک امر عادی تبدیل شود و باید متوقف شود و برقراری آتش‌بس بشردوستانه را نمی‌توان بیش از این به تاخیر انداخت».

مارتین گریفیث، رئیس عملیات بشردوستانه سازمان ملل متحد، نیز نوشت که پناهگاه‌ها مکان‌های امن و مدارس مکان‌های آموزشی هستند که نباید هدف گرفته شوند. او ضمن محکوم کردن هدف گرفتن مدارس و پناهگاه‌ها چنین اقداماتی را هولناک توصیف و تاکید کرد:«انسانیت باید پیروز شود».

فیلم منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی که توسط خبرگزاری فرانسه تایید شده است، اجساد غرق در خون را نشان می‌دهد که در راهروهای مدرسه و کلاس‌های درس روی زمین افتاده‌اند. برخی اجساد روی کیسه خواب و تشک در حالت خوابیده بودند.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین که فهرستی از اسامی قربانیان بمباران مدرسه را منتشر کرد، در یک حمله هوایی که یک خانه را هدف قرار داد، 32 نفر از جمله 19 کودک از اعضای خانواده «ابوحبل» در اردوگاه جبالیا کشته شدند.

تخلیه اجباری بیمارستان الشفا

یک منبع پزشکی فلسطینی امروز به خبرگزاری «انباء العالم العربی» گفت که بیمارستان الشفا در غزه پس از مهلت تعیین شده توسط ارتش اسرائیل از اکثر پزشکان، بیماران و آوارگان تخلیه شد.

این منبع افزود که نوزادان نارس و ده‌ها بیمار هنوز در بیمارستان الشفا هستند.

این منبع پزشکی فلسطینی همچنین گفت که اکثر پزشکان، بیماران و آوارگان حاضر در مجتمع پزشکی الشفا، این مجتمع بیمارستانی را به سمت سایر بیمارستان‌های مرکز غزه تخلیه کردند.

این منبع افزود:«صحنه بسیار غم‌انگیزی بود زیرا بیماران مجبور شدند مسافتی بیش از دو کیلومتری را با ویلچر طی کنند».

به گفته این منبع، بیمارستان به طور کامل تخلیه نشد و ده‌ها بیمار علاوه بر نوزادان نارس در انکوباتورها در آنجا ماندند.

وزارت بهداشت غزه تایید کرد که نوزادان نارس هنوز در بیمارستان الشفا هستند. این وزارتخانه گفت که 120 بیمار از جمله نوزادان نارس هنوز در بیمارستان بستری هستند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید