ادامه درگیری‌ها در جنوب لبنان؛ شلیک 3 موشک به سوی «الجلیل» در شمال اسرائیل

درگیری‌ها در مرزهای لبنان و اسرائیل تا این لحظه تا حدود زیادی در وضعیت کنترل‌شده، قرار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در ادامه درگیری‌های روزانه اسرئیل و حزب‌الله در جنوب لبنان از زمان آغاز جنگ غزه، یکشنبه 28 آبان، موشک‌هایی از مرز لبنان به سمت شمال اسرائیل شلیک شد.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، 3 موشک از جنوب لبنان به سمت شهرک‌های اسرائیلی در منطقه الجلیل شلیک شد که دو فروند از آنها رهگیری شدند.

ارتش اسرائیل نیز از فعال‌شدن آژیر خطر در مناطق شمالی خبر داد.

گلوله خمپاره 10

وزارت دفاع اسرائیل اعلام کرد که ارتش صبح یکشنبه، شلیک حدود 10 گلوله خمپاره به سمت منطقه شلومی در شمال اسرائیل را رصد کرد که همه آنها در منطقه‌ای باز سقوط کردند. این بیانیه افزود که جنگنده‌های اسرائیلی با حملاتی به مناطق پرتاب خمپاره در لبنان، واکنش نشان دادند.

بر اساس همین بیانیه، ارتش اسرائیل زیرساخت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان را نیز بمباران کرد.

از سویی حزب‌الله اعلام کرد که عواملش در «حمایت از مردم فلسطین»، «با سلاح‌های مناسب» موضع «الضهیره» و مرکز«الجرده» در شمال اسرائیل را هدف قرار دادند.

درگیری‌های روزانه

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل شنبه اعلام کرد که جنگنده‌های ارتش، چندین هدف متعلق حزب‌الله در جنوب لبنان از جمله یک سامانه موشکی پیشرفته زمین به هوا را بمباران کردند.

مسئولان اسرائیلی، مسئولیت هرگونه اقدام خصمانه حزب‌الله یا دیگر گروه‌ها در منطقه مرزی لبنان را متوجه دولت این کشور کرده‌اند.

از سویی بسیاری از کشورهای غربی و کارشناسان امور منطقه نسبت به گسترش دامنه جنگ جاری در غزه و تبدیل آن به منازعه گسترده‌تر منطقه‌ای، هشدار داده‌اند که حزب‌الله در کنار دیگر گروه‌های نیابتی ایران در سوریه و بلندی‌های جولان و همچنین عراق و یمن، با تمام قدرت خود در آن مشارکت کند. ‎

این در حالی است که این درگیری‌ها در مرزهای لبنان و اسرائیل تا این لحظه تا حدود زیادی در وضعیت کنترل‌شده، قرار دارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید