یورش اسرائیل به طولکرم در کرانه باختری؛ در بمباران مقر فتح در نابلس 5 نفر کشته شدند

یک پهپاد اسرائیلی مقر جنبش فتح در اردوگاه آوارگان «بلاطه» در شرق نابلس را بمباران کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

تلویزیون فلسطین بامداد ۲۷ آبان شنبه گزارش داد که نیروهای ارتش اسرائیل به شهر طولکرم در کرانه باختری یورش بردند. تصاویر پخش شده از این تلویزیون نشان می دهد که خودروهای نظامی اسرائیل در حال حرکت در امتداد خیابان اصلی شهر و برافراشتن پرچم‌های اسرائیل هستند.

خبرگزاری فلسطین نیز اعلام کرد که این حمله با قدرت زیادی از سمت‌های غربی و جنوبی انجام شد که در میان شلیک شدید گلوله‌ها و بمب‌های گاز اشک‌آور، نیروهای ارتش اسرائیل در محله جنوبی مستقر شدند.

هم‌زمان، هلال احمر فلسطین اعلام کرد که در بمباران ساختمانی در اردوگاه آوارگان «بلاطه» در شرق نابلس در کرانه باختری توسط اسرائیل، حداقل 5 فلسطینی کشته شدند.

این در حالی است که شاهدان عینی به خبرگزاری جهان عرب گفتند که بمباران نابلس توسط اسرائیل منجر به قطعی برق در مناطق مجاور اردوگاه شده است.

خبرگزاری فلسطین نیز گزارش داد که یک پهپاد اسرائیلی مقر جنبش فتح در این اردوگاه را بمباران کرد و افزود که خسارات زیادی به این مکان وارد شده است.

یک منبع پزشکی به خبرگزاری جهان عرب گفت که یک فلسطینی بر اثر تیراندازی ارتش اسرائیل در شهر «طوباس» در کرانه باختری کشته شد. این منبع به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است.

این در حالی است که تلویزیون فلسطین گزارش داد که در جریان درگیری در طوباس، سه نفر زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.

بنا به این گزارش، ارتش اسرائیل نیروهای کمکی نظامی را به سمت طوباس، جایی که درگیری‌هایی شدیدی در جریان بود، اعزام کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید