پهپاد اسرائیلی عمق نبطیه در جنوب لبنان را برای اولین بار از سال 2006 هدف قرارداد

حزب‌الله از سرنگونی یک پهپاد اسرائیلی با موشک زمین به هوا در جنوب لبنان خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری ملی لبنان، شنبه 27 آبان گزارش داد که نیروهای اسرائیلی، سحرگاه امروز برای اولین بار از جنگ ژوئیه 2006، عمق منطقه نبطیه در جنوب لبنان را هدف قرار دادند.
این خبرگزاری افزود: «یک پهپاد اسرائیلی بامداد شنبه، دو راکت به سمت کارخانه آلومینیوم سازی واقع در جاده تول-الکفور در نبطیه شلیک کرد که منجر به سوختن تمامی تجهیزات آن شد.
از سوی دیگر، حزب‌الله ساعاتی پیش اعلام کرد که عوامل این حزب، یک پهپاد اسرائیلی را با موشک زمین به هوا در جنوب لبنان سرنگون کردند.
حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که پهپاد سرنگون‌شده از نوع «هرمس 450 »، پهپاد رزمی چندمنظوره است که ساعت 1:45 دقیقه بامداد با موشک زمین به هوا سرنگون شد و سقوط لاشه آن در منطقه اصبع‌الجلیل در شمال اسرائیل، مشاهده شد.
ارتش اسرائیل پیشتر اعلام کرده بود که سامانه‌های پدافندی، موشک زمین به هوا پرتاب‌شده از لبنان که پهپاد اسرائیلی را هدف قرار داد، رهگیری کردند.
ارتش اسرائیل از طریق پلتفرم «ایکس» اعلام کرد که سامانه‌های پدافندی، رخنه این موشک به خاک اسرائیل را ثبت نکردند.
بمباران‌های توپخانه‌ای و هوایی جنوب لبنان
در همین زمینه، توپخانه اسرائیل صبح شنبه پس از حمله هوایی شبانه جنگنده‌ها به حومه دو شهرک مجدل زون و ناقوره، حومه شهرک راس‌الناقوره و اطراف آن و جبل اللبونه را بمباران کرد. به گزارش خبرگزاری لبنان، آتش توپخانه اسرائیل به شکل همزمان، روستاهای شمع، طیرحرفا، علماالشعب، عیتا الشعب، رامیه و دبل را نیز هدف قرار داد.
این خبرگزاری افزود که دامنه بمباران‌ها، اطراف روستای المنصوری در بخش غربی جنوب لبنان را نیز شامل شد و پروازهای شناسایی اسرائیل در طول شب گذشته تا صبح شنبه بر فراز روستاهای بخش غربی ومیانی جنوب لبنان ادامه داشت.
خبرگزاری لبنان همچنین تاکید کرد که نیروی موقت سازمان ملل متحد در لبنان «یونیفل» چندین بار در مراکز خود در اطراف شهرک‌های طیر حرفا، شمع و ناقوره، آژیر خطر را به صدا درآورد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید