روزنامه اسرائیلی: دولت نتانیاهو پیشنهاد مبادله اسرا با حماس را نپذیرفت

به گزارش «یدیعوت آحارونوت» حماس آزادی 50 زندانی را بدون طبقه‌بندی یا دادن آزادی انتخاب نام به اسرائیل، پیشنهاد داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

روزنامه اسرائیلی «یدیعوت آحارونوت»، شنبه 27 آبان اعلام کرد که دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، مخالفت خود با تکمیل روند مبادله اسرا با حماس برای آزادی 50 گروگان اسرائیلی را به میانجی‌های قطری اطلاع داد.
به گزارش این روزنامه، اسرائیل اصرار دارد تمایزی میان خانواده‌های گروگان‌ها نگذارد و همه کودکان و مادران را آزاد کند، در حالی که حماس، آزادی 50 زندانی را بدون طبقه‌بندی یا دادن آزادی انتخاب نام به اسرائیل، پیشنهاد داده است.
به نوشته «یدیعوت احارونوت»، اسرائیل «آمادگی خود را برای انعطاف‌پذیری در مورد مدت روزهای آتش‌بس ابراز کرده تا آزادی شمار بیشتری از گروگان‌ها امکان‌پذیر شود.»
این روزنامه همچنین افزود که اسرائیل آماده دستیابی به توافقی است که بر اساس آن، دست‌کم 70 تا 80 اسیر اسرائیلی آزاد شوند.
این روزنامه در ادامه خاطرنشان کرد که شورای جنگ اسرائیل مقرر داشت که توافق مبادله را در شکل کنونی آن رد کند، زیرا نتانیاهو با موضع یوآو گالانت وزیر دفاع، در مخالفت با این مبادله که توسط هرتسی هالیوی، رئیس ستاد ارتش و رونن بار، رئیس «شین بت» نیز تائید شد، موافقت کرده است.
به نوشته «یدیعوت آحارونوت»، شورای جنگ مقرر داشت « فشار نظامی بر حماس به منظور تقویت شانس دستیابی به توافق مبادله ادامه یابد.» این روزنامه افزود که قطع تماس میان میانجی‌گران قطری با فرماندهان حماس، رخ داده است.
یدیعوت احرونوت نوشت، یحیی السنوار رهبر حماس تاکید دارد «تا زمانی که ارتش اسرائیل در حال عملیات در بیمارستان الشفا است، نمی‌تواند با اسرائیل مذاکره کند.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید