ارتش اسرائیل از رهگیری موشک زمین به هوا پرتاب‌شده از لبنان خبر داد

حزب‌الله سرنگونی پهپادی اسرائیلی با موشک زمین به هوا در جنوب لبنان را اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل شنبه 27 آبان اعلام کرد که پدافند هوایی ارتش، یک موشک زمین به هوا از لبنان را که پهپادی اسرائیلی را هدف قرار داده بود، رهگیری کرد.
ارتش اسرائیل در پلتفرم «ایکس» نوشت که گزارش اولیه از به صدا درآمدن آژیر خطر در شمال، مربوط به رهگیری موشکی است که از لبنان پرتاب شد و سامانه‌های پدافندی، رخنه این موشک به خاک اسرائیل را ثبت نکردند.
از سویی حزب‌الله لبنان شنبه اعلام کرد که عوامل این حزب، یک پهپاد اسرائیلی را با موشک زمین به هوا در جنوب لبنان سرنگون کردند.
حزب‌الله در بیانیه‌ای اعلام کرد که پهپاد سرنگون‌شده از نوع «هرمس 450 »، پهپاد رزمی چندمنظوره است که ساعت 1:45 دقیقه بامداد با موشک زمین به هوا سرنگون شد و سقوط لاشه آن در منطقه اصبع‌الجلیل در شمال اسرائیل، مشاهده شد.

تبادل آتش در مرزهای جنوب لبنان

مرزهای جنوبی لبنان جمعه، تبادل آتش میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله را شاهد بود به طوری که به گفته خبرنگار «العربیه»، 4 سرباز اسرائیلی زخمی‌شدند که حال یکی از آنها وخیم است.
حزب‌الله لبنان جمعه اعلام کرد که دو تجمع نظامیان اسرائیلی را در مجاورت موضع الراهب و اطراف موضع المطله در جنوب لبنان با دو پهپاد هدف قرار داد که «زیان‌های قطعی» در میان سربازان اسرائیلی برجای گذاشت.
حزب‌الله طی دو بیانیه جداگانه در «تلگرام» افزود که هدف قراردادن این مواضع «در حمایت از مردم مقاوم فلسطین در نوار غزه انجام شد.»
همزمان ارتش اسرائیل اعلام کرد که پرتاب چندین موشک به سمت مناطق شومیرا، شتولا و المناره در شمال اسرائیل را رصد کرده که اقدام اسرائیل در بمباران منابع آتش را به دنبال داشت. همچنین یک جنگنده اسرائیلی، زیرساخت‌های حزب‌الله در جنوب لبنان را بمباران کرد.
ارتش اسرائیل در بیانیه خود با اشاره به این که سربازان ارتش، پهپادی مظنون به حمل مواد منفجره را رهگیری کردند، افزود که سربازان، یک پهپاد را که از لبنان در منطقه المطله در شمال اسرائیل رخنه کرده بود، شناسایی کردند.

استفاده از مهمات ممنوعه

خبرگزاری ملی لبنان جمعه گزارش داد که اسرائیل، منطقه‌ای میان شهرهای میس الجبل و حولا و موضع اسرائیلی المناره را با استفاده از مهمات فسفر سفید ممنوعه بین‌المللی، بمباران کرد.
بر اساس همین گزارش دو شهرک الناقوره و علما‌الشعب در جنوب لبنان نیز بمباران شدند.
از سویی حزب‌الله پنج‌شنبه با اعلام هدف ‌قراردادن 7 موضع نظامی اسرائیل در نزدیکی مرزهای جنوبی لبنان، خاطرنشان کرد که در این حملات، اهدافی مورد «اصابت مستقیم» قرار گرفتند.
ارتش اسرائیل نیز با بمباران توپخانه‌ای و هوایی شهرک‌های مرزی لبنان، واکنش نشان داد و اعلام کرد که اهداف متعلق به حزب‌الله را در جنوب لبنان هدف حملات هوایی قرار داده است.
این در حالی است که حزب‌الله پنجشنبه از کشته‌شدن 2 نفر از عوامل خود در درگیری با ارتش اسرائیل در مرزهای جنوب لبنان خبر داد که شمار کشته‌های حزب‌الله از 8 اکتبر را به 76 نفر رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید