محمود عباس خطاب به بورل: بحران در نوار غزه هیچ راه‌حل امنیتی یا نظامی ندارد

محمد اشتیه: آن چه طرف فلسطینی می‌خواهد ملزم کردن اسرائیل به طرحی الزام‌آور است که «طبق برنامه و جدولی زمان‌بندی شده به اشغال فلسطین پایان دهد»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در دیدار با مسئول روابط خارجی اتحادیه اروپا بر لزوم اعمال فشار بر اسرائیل برای تسریع در ورود کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه تاکید کرد.

محمود عباس، رئیس‌ تشکیلات خودگردان فلسطین، جمعه 26 آبان، با جوزپ بورل، نماینده اتحادیه اروپا در امور خارجی و سیاسی در مقر ریاست‌ فلسطین در شهر رام‌الله در کرانه باختری دیدار و بر لزوم اعمال فشار اتحادیه اروپا بر اسرائیل برای تسریع در کمک‌رسانی بشردوستانه به نوار غزه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری فلسطین، عباس بر مخالفت قاطع خود با کوچاندن اجباری فلسطینیان از نوار غزه یا کرانه باختری از جمله قدس، تاکید کرد.

عباس خطاب به بورل با تاکید این که هیچ راه‌حل امنیتی یا نظامی برای بحران در نوار غزه وجود ندارد، این باریکه را «بخشی جدایی‌ناپذیر از کشور فلسطین» دانست.

رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، از اتحادیه اروپا و کشورهای عضو آن خواست تا کشور فلسطین و عضویت کامل آن در سازمان ملل متحد را به رسمیت بشناسند.

پس از آن، محمد اشتیه، نخست‌وزیر فلسطین در یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک با بورل گفت: «آنهایی که از غزه کوچانده شده‌اند باید اجازه داشته باشند به خانه‌های خود بازگردند.»

محمد اشتیه همچنین افزود: «اسرائیل باید در ارتباط با تسهیل کمک‌‌رسانی بشردوستانه از همه گذرگاه‌ها و نه تنها از گذرگاه رفح، پاسخگو شود».

نخست‌وزیر فلسطین، تاکید کرد که آنچه طرف فلسطینی می‌خواهد ملزم کردن اسرائیل به طرحی الزام‌آور است که «طبق برنامه و جدولی زمان‌بندی شده به اشغال فلسطین پایان دهد».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید