راهپیمایی اعتراضی خانواده‌های اسرای اسرائیلی به سمت اقامتگاه نتانیاهو در قدس

این راهپیمایی اعتراضی سه روز پیش در تل‌آویو آغاز و اکنون به طول چند کیلومتر امتداد یافته و در حالی است که تظاهرکنندگان شروع به بالا رفتن از تپه‌های منتهی به قدس کردند و پلیس مجبور به بستن بخش‌هایی از بزرگراه اصلی شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی همراه با هزاران نفر دیگر به‌منظور تحت فشار گذاشتن دولت نتانیاهو جهت آزادی آنها پس از نزدیک به شش هفته از به گروگان گرفته شدن‌ آنها توسط حماس و انتقال‌شان به نوار غزه، جمعه 26 آبان، در راهپیمایی اعتراضی به سمت اقامتگاه نخست‌وزیر اسرائیل در شهر قدس شرکت کردند.

این راهپیمایی اعتراضی خانواده‌های گروگان‌ها سه روز پیش از تل‌آویو آغاز شد و در حال حاضر به طول چند کیلومتر امتداد یافته، این در حالی است که پلیس بخش‌هایی از بزرگراه اصلی را بسته و تظاهرکنندگان شروع به بالا رفتن از تپه‌های منتهی به قدس کردند.

خواهان آزادی اسرا

خانواده‌های اسرائیلی تصاویر اعضای به گروگان گرفته شده خود را بالا گرفته، پرچم‌های اسرائیل را به اهتزاز درآورده و با شعار «ما تسلیم نمی‌شویم، و خواستار آزادی اسرا هستیم.» به راهپیمایی اعتراضی خود به سوی اقامتگاه نتانیاهو ادامه دادند.

شایان ذکر است که گروه «حماس» در جریان حمله به شهرک‌های پیرامون نوار غزه در هفتم اکتبر، حدود 240 نفر را ربودند، و گمان می‌رود که این گروگان‌ها از جمله نوزادان و افراد مسن در تونل‌هایی عمیق زیر نوار غزه نگهداری می‌شوند.

رسانه‌های اسرائیلی و عربی از مذاکره برای آزادی دست‌کم برخی از اسرا خبر دادند، اما تاکنون هیچ‌یک از طرفین توافق قریب‌الوقوع را تایید نکردند.

یووال هاران با بنری که شامل عکس‌های هفت نفر از اعضای خانواده‌اش از جمله خواهرزاده سه ساله‌اش که در بند حماس هستند، گفت: «فریاد ما را بشنوید و اکنون آنها را به خانه بازگردانید.»

هاران، در ادامه افزود: «هزینه یک دختر سه ساله چقدر است، باید به هر قیمتی که شده آن‌ها را اکنون بازگردانید.»

استفن زایبرت، سفیر آلمان در اسرائیل، در دیدار با شرکت کنندگان در راهپیمایی خواستار آزادی بی‌قید و شرط گروگان‌ها شد، او طی سخنانی در جمع تظاهرکنندگان، گفت: «ما در همه سطوح سیاسی و دیپلماتیک برای آزادی گروگان‌ها تلاش می‌کنیم و فقط از شما می‌خواهم که امید را در وجودتان زنده نگه دارید، ما با قلب و ذهن همراه با شما هستیم.»

راهپیمایی 60 کیلومتری

در راهپیمایی خانواده‌های اسرای اسرائیلی، همچنین، میکی زوهر، وزیر و یکی از اعضای حزب لیکود به رهبری بنیامین نتانیاهو، حضور یافت که با تمسخر و خشم اعتراضی گسترده شرکت‌کنندگان در تظاهرات که علیه او «شرم بر شما!» و «مسئولیت را بپذیر!» فریاد سر می‌زدند، مواجه شد.

میکی زوهر، به برخی از راهپیمایان گفت: «می‌دانستم آمدن به اینجا آسان نخواهد بود، و می‌دانستم که سرم فریاد خواهند زد اما این مهم نیست. من به اینجا آمدم تا به وضوح به شما بگویم که ما همه چیز را انجام خواهیم داد تا همه گروگان‌ها را به خانه‌هایشان بازگردانیم.»

خانواده‌ها و شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی اعتراضی می‌گویند تظاهرات‌شان که در مسیری حدود 60 کیلومتر ادامه یافته را شنبه 27 آبان، در مقابل اقامتگاه نتانیاهو در اورشلیم به پایان خواهند رساند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید