حمله ارتش اسرائیل به جنین؛ کشته‌شدن یکی از رهبران گروه «الجهاد»

بمباران پهپادی اسرائیل در اردوگاه جنین 3 کشته برجای گذاشت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرگزاری «رویترز»، به نقل از یک مقام پزشکی فلسطینی گزارش داد که در جریان حمله پهپادی جمعه 26 آبان ارتش اسرائیل به شهر جنین و اردوگاه آن، سه فلسطینی کشته شدند.

به گزارش خبرنگار «العربیه»، بیش از 80 خودروی نظامی اسرائیل به جنین یورش بردند و عملیات نظامی اسرائیل در داخل اردوگاه به موازات درگیری‌ها بین ارتش اسرائیل و مسلحان فلسطینی، کماکان ادامه دارد.

پیشتر خبرگزاری فلسطین «وفا» جمعه اعلام کرد که ارتش اسرائیل خواستار تخلیه بیمارستان ابن سینا در شهر جنین در کرانه باختری شد که ساعاتی پیش به آن حمله کرد.

تلویزیون فلسطین، کلیپ ویدئویی کوتاهی پخش کرد که تسلیم‌شدن امدادگران در ورودی بیمارستان را نشان داد بدون این که طرف‌ مقابل در این ویدئو ظاهر شود.

طبق گفته تلویزیون، نیروهای اسرائیلی، تعدادی از امدادگران را قبل از دستگیری جمعی از آنها به محوطه بیمارستان بردند.

بستن ورودی‌های جنین

در همین زمینه، «وفا» نیز اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی، تمامی ورودی‌های جنین را بسته و آن را از شهرها و روستاهای این استان، منزوی کردند.

در این گزارش آمده است که نیروی بزرگی از ارتش اسرائیل با همراهی یگان‌های ویژه و بولدوزرهای نظامی از چند جهت به جنین یورش بردند که منجر به درگیری با جوانان فلسطینی شد.

حماس ساعاتی پیش اعلام کرد که گردان‌های القسام، در حال نبرد با نیروهای اسرائیلی است که به اردوگاه جنین یورش بردند.

این خبرگزاری متعاقبا افزود که نیروهای اسرائیلی، شماری از جوانان فلسطینی را در خانه‌ای در محله الجابریات جنین ،دستگیر کردند.

در جریان یورش قبلی نیروهای اسرائیلی به جنین در همین هفته، 14 فلسطینی کشته شدند.

گردان های القسام وابسته به حماس پنجشنبه، مسئولیت تیراندازی در یک ایست بازرسی در کرانه باختری را برعهده گرفت.

ارتش اسرائیل متعاقبا در بیانیه‌ای اعلام کرد که طی این حمله، یک سرباز بر اثر جراحات وارده جان باخت.

به گزارش پلیس اسرائیل در جریان تبادل تیراندازی در نزدیکی ایست نظامی میان کرانه باختری و شهر قدس، 3 جوان فلسطینی کشته و یکی از مسلحان به شدت زخمی شد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل نیز اعلام کرد در جریان عملیات ارتش اسرائیل در جنین یکی از رهبران گروه فلسطینی «الجهاد» کشته شد.

کشته‌شدن یک نیروی امنیتی اسرائیلی

بر اساس گزارش «رویترز»، 3 فلسطنی مهاجم، چهارشنبه به یک ایست بازرسی در جاده میان شهر قدس و بیت لحم در کرانه باختری حمله کردند که به زخمی ‌شدن 6 نیروی امنیتی انجامید که یکی از آنها در اثر شدت جراحات، جان باخت.

ارتش اسرائیل پنجشنبه «درعملیات دقیق بازرسی»، مجتمع بیمارستانی الشفا در نوار غزه را مورد عملیات جست‌وجو قرار داد که به گفته حماس طی آن، بخش‌هایی از این مرکز درمانی را «منهدم کرد.»

این مجمتع بیمارستانی که عملا به کانون عملیات نظامی اسرائیل تبدیل شده، طبق ادعای ارتش اسرائیل به عنوان مرکز فرماندهی حماس مورد استفاده قرار می‌گیرد در حالی که حماس این ادعا را تکذیب می‌کند.

طبق گفته یک مقام مسئول در ارتش اسرائیل، اطلاعات و کلیپ‌های ویدئویی مرتبط با گروگان‌های ربوده‌شده از اسرائیل در رایانه‌ها پیدا شده و صدها بیمار و پرسنل پزشکی هنوز در این مجتمع بیمارستانی حضور دارند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید