دست‌کم 9 کشته در بمباران یک پمپ بنزین در غزه توسط اسرائیل

شمار کشته‌شدگان ارتش اسرائیل از آغاز عملیات زمینی به 50 نفر رسید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنگ بین اسرائیل و گروه‌های مسلح فلسطینی در نوار غزه، پنج‌شنبه 25 آبان نیز شاهد ادامه درگیری‌ها، افزایش تنش و کشته‌شدن تعدادی از طرفین درگیری بدون هیچ نشانه‌ای یا امیدی برای برقراری آتش‌بس قریب الوقوع بود.

رسانه‌های فلسطینی بامداد امروز گزارش دادند که در بمباران ساختمان یک ایستگاه پمپ بنزین در مرکز غزه که شماری از آوارگان فلسطینی به آن پناه برده بودند، 9 فلسطینی کشته و تعدادی دیگر نیز زخمی شدند.

مرکز اطلاع رسانی فلسطین در شبکه «ایکس» گفت که تیم‌های آمبولانس به جستجوی افراد مفقود در زیر آوار ساختمان این ایستگاه بمباران شده ادامه می‌دهند.

از سوی دیگر ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای از کشته‌شدن 2 افسر با درجه سروان از نیروهای خود در نبردهای شمال نوار غزه خبر داد.

ارتش اسرائیل گفت با کشته‌شدن این دو نیروی نظامی شمار کشته‌شدگان ارتش این کشور از آغاز عملیات زمینی در غزه تاکنون به 50 نفر رسیده است.

در این بیانیه ارتش اسرائیل همچنین از به صدا در آمدن آژیرهای خطر در مناطق شهرک‌های اسرائیلی اطراف غزه خبر داد.

همزمان خبرگزاری فلسطین گزارش داد که ارتش اسرائیل با آتش توپخانه‌ اردوگاه «نصیرات» در مرکز نوار غزه و مناطق شمالی این شهر را هدف قرار داد.

طبق این گزارش جنگنده‌های اسرائیلی نیز دو ساختمان در اردوگاه «نصیرات» را بمباران کردند که این بمباران به کشته و زخمی‌شدن تعدادی از فلسطینی‌ها منجر شد.

این خبرگزاری همچنین از حملات هوایی سنگین اسرائیل به منطقه بیت لاهیا و مناطق مجاور بیمارستان اندونزی در شمال نوار غزه خبر داد.

پیش‌نویس قطعنامه‌ در شورای امنیت

شامگاه چهارشنبه، شورای امنیت سازمان ملل متحد قطعنامه‌ای را تصویب کرد که در آن خواستار آتش‌بس بشردوستانه «فوری و طولانی» شد، این اولین قطعنامه‌ای است که از زمان آغاز جنگ اسرائیل علیه غزه از آتش‌بس طولانی سخن به میان آورده است.

پیش‌نویس قطعنامه ارائه شده توسط کشور مالت مورد حمایت 12 کشور عضو شورای امنیت قرار گرفت و هیچ کشوری با آن مخالفت نکرد اما سه کشور روسیه، بریتانیا و ایالات متحده از رای دادن به آن خودداری کردند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید