ولی‌عهد سعودی اولین اجلاس مشترک با کشورهای عضو اتحادیه «کاریکام» را افتتاح کرد

پیش‌بینی می‌شود تقویت شراکت‌ سعودی با کشورهای عضو اتحادیه کاریکام علاوه بر هماهنگی مواضع و حمایت‌های متقابل در خصوص مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، افق‌های جدیدی از همکاری‌ها در زمینه‌های اقتصاد، سرمایه‌گذاری، تجارت و گردشگری را بگشاید

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد و رئيس شورای وزیران سعودی به نمایندگی از خادم الحرمین الشریفین، ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی، ریاست و مراسم افتتاحیه اجلاس مشترک سران سعودی و کشورهای کارائیبی عضو اتحادیه «کاریکام» را بر عهده گرفت.

ولی‌عهد پادشاهی عربی سعودی پنج‌شنبه 25 آبان فعالیت‌های اولین دوره از اجلاس مشترک سعودی و سران کشورهای عضو اتحادیه و بازار مشترک کارائیب «کاریکام» در ریاض را افتتاح کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» وزرای انرژی، دفاع، گارد ملی، امنیت، خارجه، ورزش و گردشگری سعودی، ولی‌عهد این پادشاهی را در ریاست بر اجلاس مشترک سعودی و کشورهای عضو اتحادیه و بازار مشترک کارائیب «کاریکام» همراهی می‌کنند.

انعقاد اجلاس مشترک سران سعودی و کشورهای عضو اتحادیه کاریکام علاوه بر توسعه فرصت‌ها و روابط تجاری دوجانبه، گشایش و رویکرد ریاض برای ایجاد شراکت‌های قابل توجه با اتحادیه‌های فعال در سطح بین‌المللی را نشان می‌دهد، به ویژه این‌که حجم تبادل تجاری دوجانبه سعودی با این کشورها در سال جاری از 200 میلیون ریال سعودی، فراتر رفته است.

به باور ناظران اهمیت انعقاد اولین دوره از چنین اجلاسی در شرایط کنونی به منظور هماهنگی برای حمایت متقابل با این کشورها به‌ویژه در خصوص هماهنگی مواضع در قبال مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی، نظیر حمایت از نامزدی سعودی برای میزبانی نمایشگاه بین‌المللی اکسپو 2030 ریاض است.

همچنین پیش‌بینی می‌شود که تقویت شراکت سعودی با کشورهای عضو اتحادیه کاریکام افق‌های جدیدی از همکاری در زمینه‌های اقتصاد، سرمایه‌گذاری، تجارت و گردشگری را بگشاید.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید