سعودی حمله اسرائیل به بیمارستان «الشفا» در غزه را محکوم کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه سعودی، پنج‌شنبه 25 آبان طی بیانیه‌ای حمله نیروهای اسرائیل به مجتمع پزشکی «الشفا» و بمباران اطراف بیمارستان صحرایی اردن در نوار غزه را به شدت محکوم کرد.

وزارت خارجه سعودی در ادامه حمله اسرائیل به این دو بیمارستان را نقض آشکار قوانین بین‌المللی بشردوستانه، کنوانسیون‌های بین‌المللی و هدف قرار دادن آشکار غیرنظامیان و پرسنل پزشکی خواند.

Advertisement

این وزارتخانه، «بر لزوم فعال‌سازی مکانیسم‌های پاسخگویی بین‌المللی برای مقابله با نقض‌ مداوم قوانین توسط اسرائیل و اقدامات وحشیانه و غیرانسانی نیروهای اشغالگر اسرائیلی، علیه کودکان، زنان، غیرنظامیان، مراکز بهداشتی و تیم‌های امدادی» تاکید کرد.

پیشتر ارتش اردن اعلام کرده بود که در نتیجه حمله هوایی اسرائیل 7 نفر از کارکنان بیمارستان صحرایی اردن در غزه مجروح شدند.

از سویی دیگر ایمن الصفدی، وزیر خارجه اردن با تاکید بر اینکه این بیمارستان صحرایی در نوار غزه باقی خواهد ماند، گفت که امان اقدامات آینده خود را بر اساس نتایج تحقیقات اتخاذ می‌کند.

این در حالی است که بنا به اعلام ستاد اطلاع‌رسانی دولتی در غزه تعداد قربانیان غیرنظامی تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه از آغاز جنگ در هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 11500 کشته از جمله آن 4710 کودک، افزایش یافته است.

بنا به اعلام این ستاد اطلاع‌رسانی، شمار مجروحان جنگ در نوار غزه نیز به 29800 زخمی از جمله آن 1770 کودک، افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید