وزیر خارجه سعودی خطاب به نماینده صلیب سرخ بر اهمیت توقف فوری جنگ در غزه تاکید کرد

ستاد اطلاع‌رسانی دولتی در غزه: شمار قربانیان غیرنظامی تهاجم اسرائیل به نوار غزه به 11500 کشته و 29800 زخمی افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه سعودی چهارشنبه 24 آبان در گفت‌وگو با میریانا سبولیاریچ، مدیر کمیته صلیب سرخ بر اهمیت توقف فوری جنگ در نوار غزه تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس» این موضع وزیر خارجه پادشاهی عربی سعودی در تاکید بر ضرورت توقف فوری جنگ در غزه، چهارشنبه طی گفت‌وگوی تلفنی میان او و مدیر کمیته صلیب سرخ بیان شد.

بن فرحان در این گفت‌وگوی تلفنی همچنین بر ضرورت توقف اقدامات تجاوزکارانه نیروهای اشغالگر اسرائیلی که غیرنظامیان و بیمارستان‌ها در غزه را در هدف می‌گیرد و از جمله آخرین نمونه آن یورش نظامی به مجتمع پزشکی الشفا، تاکید کرد.

وزیر خارجه سعودی نیز بر اهمیت مبرم و فوری تامین کریدورهای انسان‌دوستانه برای وارد کردن کمک‌های ضروری امدادی و پزشکی و همچنین تسهیل ورود کاروان‌های حامل کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه به‌منظور کاستن از درد و رنج ساکنان این باریکه تاکید کرد.

این در حالی است که بنا به اعلام ستاد اطلاع‌رسانی دولتی در غزه تعداد قربانیان غیرنظامی تهاجم نظامی اسرائیل به نوار غزه از آغاز جنگ در هفتم اکتبر گذشته تاکنون به 11500 کشته از جمله آن 4710 کودک، افزایش یافته است.

بنا به اعلام این ستاد اطلاع‌رسانی، شمار مجروحان جنگ در نوار غزه نیز به 29800 زخمی از جمله آن 1770 کودک، افزایش یافته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید