نصب دوربین‌های تشخیص چهره در بیمارستان «الشفا» توسط اسرائیل

می الکیله، وزیر بهداشت فلسطین تاکید کرد که حمله ارتش اسرائیل به بیمارستان الشفا، بیانگر ارتکاب جنایت علیه بشریت، کادر پزشکی و بیماران است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

خبرنگار العربیه در غزه، سحرگاه چهارشنبه 24 آبان گزارش داد که تانک‌های ارتش اسرائیل در بخش‌هایی از بیمارستان «الشفا» مستقر شدند.

ارتش اسرائیل با تایید ادامه «عملیات نظامی» خود در داخل بیمارستان الشفا، از تهیه انکوباتورهای نوزادان نارس، غذای نوزادان و تجهیزات پزشکی به این بیمارستان خبر داد.

خبرنگار العربیه گفت، ارتش اسرائیل به بخش جراحی‌های تخصصی و اورژانس الشفا یورش برد و جستجوهای گسترده‌ای را در این بخش آغاز کرد.

نصب دوربین‌های تشخیص چهره

خبرنگار العربیه همچنین خاطرنشان کرد، نیروهای اسرائیلی دوربین‌های تشخیص چهره و گیت‌های الکترونیکی نصب کرده‌اند. آنها همچنین از حاضران در بیمارستان خواستند قبل از حرکت به سمت دروازه غربی در وسط حیاط بخش شرقی بروند. به گفته خبرنگار العربیه این اقدام احتمالا در راستای آماده سازی برای روند تخلیه بیمارستان انجام می‌گیرد.

همزمان، نیروهای اسرائیلی بازرسی‌های گسترده‌ای را در تمامی بخش‌های بیمارستان حتی در چادرهای جابجایی که قبلا در حیاط آن برپا شده بود، آغاز کردند.

فلسطین اقدام اسرائیل را محکوم کرد

وزارت خارجه فلسطین با محکوم کردن یورش اسرائیل به بیمارستان الشفا تاکید کرد که این اقدام نقض آشکار قوانین بین‌المللی، حقوق بشردوستانه بین‌المللی و کنوانسیون‌های ژنو است.

این وزارت خواستار مداخله فوری جامعه بین المللی برای محافظت از هزاران بیمار، کودک و کادر پزشکی در الشفا شد.

تشدید درگیری‌ها در اطراف بیمارستان الشفا

درگیری‌های مسلحانه در مجاورت الشفا که بزرگترین بیمارستان در نوار غزه است چند روز پیش پس از محاصره شدید آن توسط تانک‌‌های اسرائیلی آغاز شد.

بامداد امروز ابتدا صدای تیراندازی شنیده شد و سپس ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد، عملیاتی دقیق و هدفمند علیه حماس در منطقه‌ای از بیمارستان الشفا» انجام می‌دهد.

ارتش اسرائیل سپس در حساب تلگرامی خود افزود: «عملیات ما در بیمارستان الشفا بر اساس اطلاعات دقیق و ضرورت میدانی انجام می‌گیرد».

ارتش اسرائیل از همه شبه‌نظامیان حماس که به گفته او در بیمارستان هستند، خواست تا خود را تسلیم کنند.

آویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل در شبکه «ایکس» گفت: «تاکید می‌کنیم که عملیات ما در داخل بیمارستان الشفا بیماران، کادر پزشکی و شهروندان غیر نظامی را هدف قرار نمی‌دهد».

حماس اتهامات را تکذیب کرد

این در حالی است که جنبش حماس حضور خود در هر بیمارستانی در نوار غزه را تکذیب کرد و آن را «اتهاماتی» از سوی اسرائیل برای توجیه ارتکاب جنایات جنگی بیشتر دانست. حماس همچنین اتهامات وارده از سوی آمریکا مبنی بر استفاده از بیمارستان های نوار غزه برای مقاصد نظامی به عنوان «چراغ سبز آمریکا» برای اسرائیل جهت ارتکاب قتل عام وحشیانه‌تر علیه فلسطینی‌ها در بیمارستان‌ها تلقی کرد.

در همین حال می الکیله، وزیر بهداشت فلسطین نیز تاکید کرد که حمله ارتش اسرائیل به بیمارستان الشفا، بیانگر ارتکاب جنایت علیه بشریت، کادر پزشکی و بیماران است.

او همچنین نسبت به عواقب فاجعه‌بار این حمله برای بیماران و کادر پزشکی هشدار داد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید