سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل از پیشرفت در پرونده تبادل اسرا خبر داد

انجمن خانواده‌های گروگان‌ها و مفقودان اسرائیلی: از دولت اسرائیل می‌خواهیم در روند آزادی اسرا «کارشکنی نکند»

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

همزمان با ادامه مذاکرات درباره تبادل اسرا میان اسرائیل و جنبش «حماس»، سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل از پیشرفت در روند این مذاکرات و اولویت‌بخشی به تبادل کودکان میان دو طرف خبر داد.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل شامگاه سه‌شنبه 23 آبان گفت که رایزنی‌ها درباره توافق تبادل اسرا میان اسرائیل و حماس مبتنی بر اولویت‌هایی است.

این سازمان در توضیح اولویت‌های در نظر گرفته شده بیان کرد که این توافق با اولویت آزادی کودکان اسرائیلی در ازای آزادی کودکان فلسطینی آغاز می‌شود.

بنا به گزارش این سازمان اسرائیلی هم‌اکنون رایزنی‌ها درباره تهیه فهرست‌هایی از اسامی اسرای فلسطینی و اسرائیلی که قرار است در چارچوب این توافق تبادل آزاد شوند، در حال انجام است.

عدم کارشکنی در توافق

از سویی خانواده‌های گروگان‌های اسرائیلی که از هفتم اکتبر گذشته نزد جنبش حماس در نوار غزه نگهداری می‌شوند، سه‌شنبه از دولت اسرائیل خواستند «از همین امشب با آزادی همه گروگان‌ها در غزه موافقت کند».

به گزارش «فرانس پرس» انجمن خانواده‌های گروگان‌ها و مفقودان اسرائیلی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «می‌دانیم که می‌توان همین امشب تصمیم گرفت»، از دولت اسرائیل می‌خواهیم که در روند آزادی اسرا «کارشکنی نکند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید