تاکید اسرائیل بر ادامه عملیات نظامی در غزه تا نابودی حماس

اسرائیل از بیست و هفتم اکتبر گذشته، حمله زمینی خود به نوار غزه را آغاز کرد و توانست شمال این نوار را تا حد زیادی از جنوب آن جدا کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در چهلمین روز از جنگ اسرائیل و حماس، ارتش اسرائیل اعلام کرد که در سراسر نوار غزه در راستای انجام ماموریتش برای متلاشی‌کردن حماس، تلاش می‌کند.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه 23 آبان در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت: «ما اردوگاه الشاطی در غزه را در کنترل داریم و به دستاوردهایی رسیدیم، اما به زمان بیشتری نیاز داریم.»

او همچنین با بیان این که نبرد در قلب غزه ادامه دارد، افزود: «ماموریت ما، متلاشی‌کردن حماس است و برای انجام آن باید در سراسر نوار غزه عمل کنیم.»

هاگاری در عین حال تاکید کرد که اسرائیل با تمامی مقامات ذی‌ربط برای بازگرداندن گروگان‌ها همکاری دارد و هیچ فرصتی را از دست نخواهد داد.

حمله زمینی

اسرائیل از بیست و هفتم اکتبر گذشته، حمله زمینی خود به نوار غزه را آغاز کرد و توانست شمال این نوار را تا حد زیادی از جنوب آن جدا کند و تعدادی مواضع در شمال غزه از جمله بیمارستان الشفا را در محاصره بگیرد.

ارتش اسرائیل با پیشروی کند در شهر غزه به هدف کاهش زیان‌های نظامی، تاکتیک جدیدی را در ادغام کیفی مدیریت سرویس اطلاعات نظامی با تیپ‌های پیاده میدانی درکنار تیپ‌های مهندسی و همراهی با پرواز جنگنده‌ها در جریان عملیات زمینی و کمربند آتش سنگین، در پیش گرفته است.

در همین حال، حدود 1.6 میلیون فلسطینی از مناطق شمالی نوار غزه به سمت جنوب که شاهد حضور هزاران نفر در شرایط اسف‌بار ناشی از کمبود آب، دارو و مواد غذایی است، آواره شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید