کمک 15 میلیون دلاری مرکز امدادرسانی ملک سلمان به آژانس «آنروا» در غزه

دبیرکل سازمان ملل متحد، هفته گذشته فراخوان بشردوستانه‌ای را برای جمع‌آوری 1.2 میلیارد دلار جهت کمک‌رسانی به 2.7 میلیون فلسطینی از جمله آن ساکنان نوار غزه و 500 هزار نفر در کرانه باختری و قدس شرقی اعلام کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

مرکز امداد و کمک‌رسانی انسان‌دوستانه ملک سلمان بن عبدالعزیز، پادشاه سعودی از ارائه کمک 15 میلیون دلاری خود به مرحله اول طرح آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاور نزدیک (آنروا) جهت پاسخ بشردوستانه اضطراری و فوری به اوضاع انسانی در نوار غزه خبر داد.

به گزارش «العربیه» این طرح اضطراری «آنروا» با مشارکت مرکز ملک سلمان و آژانس و با توجه به شرایط انسانی بحرانی، چالش‌ها و محاصره نوار غزه، بر اساس برنامه‌های مشخصی که کمک‌رسانی به آسیب‌دیدگان را تضمین می‌کند، و بر اساس مکانیسم‌های مرکز به طور فوری اجرا خواهد شد.

این حمایت مالی در چارچوب تلاش و پافشاری سعودی و به نمایندگی از آن مرکز امدادرسانی ملک سلمان برای کمک به مردم فلسطین در نوار غزه و در جریان بحران انسانی جاری در این باریکه صورت می‌گیرد.

فراخوان بشردوستانه

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد، هفته گذشته، آغاز یک فراخوان بشردوستانه برای جمع‌آوری 1.2 میلیارد دلار جهت کمک‌رسانی به 2.7 میلیون فلسطینی و از جمله آن ساکنان نوار غزه را اعلام کرد.

دبیرکل سازمان ملل، در این‌باره گفت که این طرح شامل کمک‌رسانی به 500 هزار نفر در کرانه باختری از جمله قدس شرقی نیز می‌شود.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید