وزارت بهداشت غزه: مخالفتی با انتقال نوزادان نارس از «الشفا» به جای دیگر نداریم

ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای از طریق تلگرام اعلام کرد که آماده همکاری با هر طرف مورد اعتماد برای میانجی‌گری جهت اطمینان از انتقال انکوباتورهای نوزادان برای محافظت از نوزدادان بیمارستان الشفا در غزه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

پس از اعلام آمادگی ارتش اسرائیل برای انتقال نوزادان نارس از بیمارستان الشفا به مکان دیگر، اشرف القدره سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه سه‌شنبه 23 آبان اعلام کرد، این وزارتخانه مخالفتی با انتقال نوزادان نارس به بیمارستان دیگری ندارد.

القدره گفت که هیچ مخالفتی با انتقال نوزادان نارس از بیمارستان الشفا وجود ندارد، اما او تاکید کرد که هنوز مکانیسم مشخصی برای انجام این کار وجود ندارد.

او در تماس تلفنی از بیمارستان الشفا گفت که هیچ چیز مانع از انتقال آنها به هر بیمارستانی، در مصر، کرانه باختری یا اسرائیل نیست.

او تاکید کرد که آنچه در این مرحله مهم است سلامت جان نوزادان است.

اعلام آمادگی اسرائیل برای انتقال نوزادان نارس پس از آن صورت گرفت که وزارت بهداشت فلسطین در غزه اعلام کرد، تعداد قربانیان در بیمارستان الشفا به دلیل قطعی برق از روز شنبه تاکنون به 34 نفر از جمله 27 بیمار در بخش مراقبت های ویژه و 7 نوزاد نارس رسیده است.

ارتش اسرائیل روز گذشته اعلام کرد، در حال هماهنگ کردن انتقال انکوباتورهای نوزادان نارس از بیمارستانی در اسرائیل به بیمارستان الشفا است.

ارتش اسرائیل همچنین در بیانیه‌ای که از طریق تلگرام منتشر شد، افزود: «ما آماده همکاری با هر طرف مورد اعتماد برای اطمینان از انتقال انکوباتورهای نوزادان نارس از اسرائیل به بیمارستان الشفا در غزه هستیم».

این در حالی است که بیمارستان الشفا، بزرگترین بیمارستان در نوار غزه تحت تاثیر درگیری‌های نظامی بین نیروهای اسرائیلی و حماس قرار گرفته است.

قطعی برق و پایان آخرین مقادیر سوخت برای روشن کردن ژنراتورهای تولید برق این بیمارستان باعث توقف دستگاه‌های تنفسی کودکان نوزاد شده و تعدادی از آنها بر اثر خفگی جان خود را از دست دادند.

جنگ اسرائیل و حماس در غزه در حالی وارد سی و نهمین روز خود می‌شود که بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت غزه، تاکنون 11240 فلسطینی از جمله 4600 کودک کشته شدند.

اسرائیل نیز اعلام کرد که 1200 نفر که اغلب غیرنظامی بودند در حمله 7 اکتبر حماس کشته شدند.

اسرائیل همچنین از وجود 240 گروگان از نظامی و غیر نظامی در دست حماس خبر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید