وزیر خارجه اسرائیل: جنگ در نوار غزه تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهد یافت

ایلی کوهن: مسأله گروگان‌های نزد حماس به موضع اسرائیل در ادامه دادن جنگ مشروعیت می‌بخشد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزیر خارجه اسرائیل، دوشنبه 22 آبان، تصریح کرد که فشارهای بین‌المللی بر کشورش در خصوص عملیات نظامی آن در نوار غزه افزایش خواهد یافت.

ایلی کوهین، وزیر خارجه اسرائیل، بر اساس اظهارات سخنگوی خود به خبرگزاری فرانسه گفت: «دو یا سه هفته تا تشدید شدن فشارهای بین‌المللی علیه خود فرصت خواهیم داشت، اما وزارت خارجه اسرائیل تلاش می‌کند تا حاشیه مشروعیت را گسترش دهد و نبردها تا زمانی که لازم باشد ادامه خواهند داشت.»

از سویی مجله «جروزالم پست»، دوشنبه، به نقل از کوهین نوشت که فشار خارجی بر اسرائیل در حال افزایش است و ممکن است حمایت بین‌المللی از غزه طی دو تا سه هفته آینده به‌طور فزاینده‌ای افزایش یابد.

به گفته این مجله، کوهین در یک کنفرانس مطبوعاتی اظهار کرده که مسأله گروگان‌های نزد حماس به موضع اسرائیل در ادامه دادن جنگ مشروعیت می‌بخشد.

پس از پنج هفته از آغاز جنگ میان اسرائیل و جنبش «حماس»، سازمان‌های امدادرسان بشردوستانه فراخوان‌های خود را برای متوقف کردن جنگ در نوار غزه افزایش داده‌اند.

در همین راستا تظاهرات‌های ضدجنگ و راهپیمایی‌های اعتراضی گسترده‌ای در حمایت از آرمان‌های مردم فلسطین در اغلب نقاط جهان ادامه دارد و علاوه بر آن تخلفات گسترده اسرائیل در نقض قوانین جنگ و قوانین بین‌المللی و همچنین افزایش تعداد کشته‌‌شدگان غیرنظامی در غزه تا نزدیک به 12 هزار کشته که اغلب از زنان و کودکان بودند، باعث شده فشارها در سازمان‌های بین‌المللی و برخی کشورهای غربی تشدید شده و برخی دولت‌ها مواضع حمایت‌ خود از اسرائیل را تا حدودی تعدیل کنند.

به‌رغم این فراخوان‌ها و فشارها اما اسرائیل همچنان از زبان وزیر خارجه و سایر مقامات خود تاکید دارد که جنگ در غزه را تا نابودی «حماس» و بازگرداندن اسرا و گروگان‌های نزد آن متوقف نخواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید