اسرائیل با بمب‌های گازی به بیمارستانی در طولکرم حمله کرد

بنا به اعلام وزارت بهداشت فلسطین، از زمان آغاز جنگ اسرائیل و گروه‌های فلسطینی، بیش از 190 فلسطینی در کرانه باختری توسط سربازان یا شهرک‌نشینان اسرائیلی کشته شده‌اند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

در جریان عملیات نظامی اسرائیل در بامداد سه‌شنبه 23 آبان، برای بازداشت جوانان فلسطینی، درگیری‌ها میان جوانان فلسطینی و نیروهای ارتش اسرائیل در شهر طولکرم در شمال کرانه باختری از سر گرفته شد.

در همین راستا، وزارت بهداشت فلسطین، سه‌شنبه اعلام کرد که نیروهای اسرائیلی ورودی یک بیمارستان در طولکرم در کرانه باختری را با بمب‌های گازی هدف قرار دادند که باعث خفگی بیماران و کادر پزشکی شد.

این وزارتخانه تشکیلات خودگردان فلسطین همچنین افزود: نیروهای اسرائیلی ورودی اورژانس بیمارستان دولتی «ثابت ثابت» در طولکرم را با بمب‌های گازی هدف قرار دادند.

این وزارتخانه در صفحه «فیس‌بوک» خود تصاویر ویدیویی از ورودی تاسیسات درمانی مذکور منتشر کرد که انتشار گاز در منطقه‌ توقف آمبولانس‌ها را نشان می‌‌داد.

کشته‌شدن 8 فلسطینی

بر اساس اعلام مدیر بیمارستان و وزارت بهداشت فلسطین در ادامه عملیات نظامی اسرائیل در طولکرم، 8 فلسطینی طی درگیری با ارتش اسرائیل در طولکرم و اردوگاه آن کشته شدند.

امین خضر، مدیر بیمارستان ثابت ثابت در طولکرم، تأیید کرد که «پنج مرد جوان بین 21 تا 29 سال در جریان عملیات ارتش در شهر طولکرم و اردوگاه آوارگان فلسطینی در طولکرم کشته شدند.»

وزارت بهداشت نیز در بیانیه‌ای تایید کرد که تعداد کشته شدگان در این شهر به 7 نفر رسیده است.

سپس این وزارتخانه در بیانیه جداگانه‌ای اعلام کرد که از سوی اداره کل امور عمرانی که مسئول هماهنگی با طرف اسرائیلی است، از کشته شدن هشتمین مرد جوان در سحرگاه سه‌شنبه در نزدیکی ورودی شهرک «بیت عینون» در الخلیل مطلع شده است.

عملیات نظامی اسرائیل

به گزارش خبرگزاری فرانسه، ارتش اسرائیل نیز انجام عملیات یگان‌های نظامی این کشور در این منطقه بدون اشاره به هدف یا نتیجه آن را تایید کرد.

در این‌باره ارتش اسرائیل، افزود که بمب‌های کنار‌جاده‌‌ای که برای حمله به نیروهای آن کار گذاشته شده بود را کشف و خنثی کرده است.

قربانیان جنگ غزه

کرانه باختری از ابتدای جنگ غزه میان ارتش اسرائیل و جنبش «حماس» که در پاسخ به حمله 7 اکتبر گذشته حماس آغاز شده به‌طور فزاینده‌ای شاهد تشدید خشونت‌ها از سوی نیروهای ارتش و شهرک‌نشینان اسرائیلی بوده است.

شایان ذکر است که حمله گروه حماس به اسرائیل در هفتم اکتبر گذشته دست‌کم 1200 کشته و علاوه بر صدها زخمی، به اسارت و گروگان گرفته شدن 239 نظامی و غیرنظامی اسرائیلی از جمله اتباع خارجی و انتقال آنها به نوار غزه منجر شد.

از سویی و بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه شمار قربانیان غیرنظامی جنگ در طرف فلسطینی تاکنون به بیش از 11255 کشته از جمله 4630 کودک افزایش یافته است. همچنین شمار زخمی‌ها بیش از 28 هزار نفر گزارش شده و هزاران فلسطینی دیگر همچنان در زیر آوارهای بمباران در غزه مفقود شده‌‌اند.

همزمان با ادامه جنگ در غزه تشدید تنش‌ها در کرانه باختری از جمله هجوم و حملات شهرک‌نشینان اسرائیلی به روستاها و شهرهای فلسطینی و همچنین بسته شدن مسیرهای ارتباطی و بازداشت‌های گسترده فلسطینیان به‌طور فزاینده‌ای در حال افزایش است.

به گفته وزارت بهداشت فلسطین، از زمان آغاز جنگ اسرائیل و گروه‌های فلسطینی، بیش از 190 فلسطینی در کرانه باختری توسط سربازان یا شهرک‌نشینان اسرائیلی کشته شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید