ارتش اسرائیل: «تیپ گولانی» کنترل مقر پلیس در غزه را به دست گرفت

هر بار که ارتش اسرائیل در برابر ماموریت نظامی سخت و حساسی قرار می‌گیرد که نیازمند سماجت، سرسختی، جنگندگی و قساوت است، «تیپ گولانی» را به‌کار می‌گیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

در حالی که درگیری‌ها میان نیروهای اسرائیلی و گروه‌های فلسطینی در شمال نوار غزه برای سی و نهمین روز متوالی ادامه دارد، ارتش اسرائیل اعلام کرد که «تیپ گولانی»، کنترل مقر پلیس نظامی در غزه را به دست گرفته است.

این در حالی است که شمار کشته‌های ارتش اسرائیل از زمان آغاز جنگ، سه‌شنبه 23 آبان به 46 نفر افزایش یافت.

هر بار که ارتش اسرائیل در برابر ماموریت نظامی سخت و حساسی قرار می‌گیرد که نیازمند سماجت، سرسختی، جنگندگی و قساوت است، «تیپ گولانی» را به‌کار می‌گیرد.

200 هدف وابسته به حماس

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز اعلام کرد که ارتش، طی 24 ساعت گذشته به حدود 200 هدف حماس در نوار غزه حمله کرده است. او در بیانیه‌ای افزود: «ارتش در جریان عملیات زمینی خود، یک تونل و جنگ‌افزارها را در داخل یک مسجد کشف کرد.»

به گفته هاگاری، جنگنده‌های نیروی هوایی، یک گروه مسلح را که به سمت نیروهای ارتش تیراندازی کردند، هدف قرار دادند.

هاگاری از حمله به مواضع ساخت تجهیزات جنگی، سکوهای پرتاب موشک و مقر فرماندهی نظامی خبر داد. او همچنین افزود: «نیروی دریایی اسرائیل به موضع نیروی دریایی حماس برای آموزش و انبار سلاح، حمله کرد.»

با آغاز عملیات زمینی ارتش اسرائیل در 27 اکتبر گذشته، ارتش توانست شمال نوار غزه را تا حدود زیادی از جنوب آن جدا کرده و مواضعی در شمال از جمله بیمارستان الشفا را در محاصره قرار دهد.

ارتش اسرائیل با پیشروی کند در شهر غزه به هدف کاهش زیان‌های نظامی، تاکتیک جدیدی را در ادغام کیفی مدیریت سرویس اطلاعات نظامی با تیپ‌های پیاده میدانی درکنار تیپ‌های مهندسی و همراهی با پرواز جنگنده‌ها در جریان عملیات زمینی و کمربند آتش سنگین، در پیش گرفته است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size