نتانیاهو: با آتشی بسیار شدیدتر به حزب‌الله که با آتش بازی می‌کند پاسخ خواهیم داد

بنی گانتز، وزیر دفاع سابق اسرائیل دوشنبه طی اظهاراتی به تشدید جنگ در جبهه‌های شمالی و جنوبی کشورش تهدید کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، دوشنبه 22 آبان، ضمن هشدار نسبت به گسترش حملات به مرزهای شمالی کشورش تهدید کرد که تل‌آویو با آتشی بسیار شدیدتر به حزب‌الله لبنان که به گفته او «دارد با آتش بازی می‌کند»، پاسخ خواهد داد.

آویر جندلمن، سخنگوی نخست‌وزیر اسرائیل، به نقل از نتانیاهو، درباره تشدید تبادل آتش در جنوب لبنان و شمال اسرائیل گفت: «کسانی هستند که معتقدند می‌توانند حملات علیه نیروهای ما و غیرنظامیان را گسترش دهند، این بازی با آتش است.»

نتانیاهو، در این‌باره افزود: «به این پرتاب موشک‌های حزب‌الله بسیار قوی‌تر پاسخ داده خواهد شد، و امنیت را به شمال و جنوب اسرائیل باز می‌گردانیم و حماس را نابود خواهیم کرد.»

بنی گانتز، وزیر دفاع سابق اسرائیل نیز دوشنبه 22 آبان طی اظهاراتی به تشدید جنگ در جبهه‌های شمالی و جنوبی کشورش تهدید کرد.

از زمانی که جنبش «حماس» در 7 اکتبر حمله غافلگیرانه بی‌سابقه‌ای را به اسرائیل آغاز کرد، تشدید تنش‌ها در مرز جنوبی لبنان میان ارتش اسرائیل و شبه‌نظامیان حزب‌الله همچنان ادامه دارد.

وب سایت خبری «آکسیوس» به نقل از منابع اسرائیلی و آمریکایی، یک‌شنبه21 آبان، گزارش داد که لوید آستین، وزیر دفاع ایالات متحده، به یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود در مورد عملیات نظامی در لبنان هشدار داده است.

وزیر ایالات متحده همچنین از اسرائیل خواسته است از اقداماتی که ممکن است به یک جنگ همه‌جانبه با حزب‌الله منجر شود، اجتناب کند.

آکسیوس، همچنین به نقل از یک منبع اسرائیلی اعلام کرد که دولت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا، نگران تهدیدهای علنی گالانت علیه حزب‌الله است، و معتقد است که این تهدیدها تنها به تشدید تنش‌ها منجر خواهد شد.

بنا به گزارش این سایت خبری، گالانت نیز به همتای آمریکایی خود اطلاع داده که حزب‌الله در حال تشدید حملات خود علیه اسرائیل است و به گفته او حزب‌الله لبنان دارد «با آتش بازی می‌کند».

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید