سقوط 4 پهپاد در شمال اسرائیل و زخمی‌شدن 5 اسرائیلی در پی شلیک موشک از سوی لبنان

خبرگزاری ملی لبنان اعلام کرد که اطراف شهرک‌های طیرحرفا، شیحین و ام التوت در معرض حملات توپخانه‌ای اسرائیل قرار گرفتند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اسرائیل دوشنبه 22 آبان، 4 پهپاد را که به حریم هوایی این کشور در شمال رخنه کردند، همزمان با به‌صدا درآمدن آژیر خطر در شهر صفد و اطراف آن در منطقه الجلیل، سرنگون کرد.

ساعاتی پیش ارتش اسرائیل پس از رصد شلیک دو گلوله خمپاره از خاک لبنان اعلام کرد که اهدافی را در خاک لبنان، هدف آتش توپخانه قرار داده است.

سازمان رادیو و تلویزیون اسرائیل نیز دوشنبه اعلام کرد که دو خمپاره در منطقه جلیل در شمال اسرائیل سقوط کرد، بدون این که زیان‌های جانی در پی داشته باشد. این سازمان با اشاره به این که دو خمپاره پس از فعال‌شدن آژیرها سقوط کردند، تصریح کرد: «این دو خمپاره در یک منطقه باز سقوط کردند.»

حزب‌الله متعاقبا در بیانیه‌ خود اعلام کرد که «یک نیروی پیاده را در موضع الضهیره با موشک هدف قرار داد که زیان‌هایی برجای گذاشت.»

از سویی به گزارش رسانه‌های اسرائیلی، دو اسرائیلی بر اثر شلیک موشک ضدتانک از خاک لبنان مجروح شدند. منابع «العربیه» نیز تأکید کردند که بر اثر شلیک گلوله ضدتانک شلیک‌شده از لبنان، 5 نظامی اسرائیلی زخمی شدند که حال یکی از آنها وخیم است.

خبرگزاری ملی لبنان هم ساعاتی پیش اعلام کرد که اطراف شهرک‌های طیرحرفا، شیحین و ام التوت در معرض حملات توپخانه‌ای اسرائیل قرار گرفته است.

خبرگزاری لبنان متعاقبا اعلام کرد که بمباران اسرائیل، اطراف منطقه لبونه در بخش غربی جنوب لبنان را هدف قرار داده است.

اسرائیل، حزب الله لبنان را متهم می‌کند که از جنوب لبنان، شمال اسرائیل را هدف قرار می‌دهد.

حزب‌الله با آغاز جنگ غزه، حملات نسبتا محدودی را علیه اسرائیل پی گرفت اما با کشته‌شدن دست‌کم 70 عضو حزب‌الله و همچنین تعدادی از غیرنظامیان لبنانی در حملات متقابل اسرائیل، شیوه عملیاتی این گروه، گسترش یافت به طوری که استفاده از موشک‌های حامل کلاهک‌های 300 تا 500 کیلوگرمی و پهپادهای انتحاری را شامل شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید