آکسیوس: وزیر دفاع آمریکا از اسرائیل خواست از گسترش جنگ با حزب‌الله اجتناب کند

روزنامه «تایمز» اسرائیل به نقل از گالانت نوشت که حزب‌الله، لبنان را به جنگ می‌کشاند و لبنانی‌ها هستند که تاوان آن را خواهند پرداخت

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وب‌سایت خبری «آکسیوس»، به نقل از منابع اسرائیلی و آمریکایی گزارش داد که لوید آستین، وزیر دفاع آمریکا به یوآو گالانت، همتای اسرائیلی خود درباره عملیات نظامی در لبنان هشدار داده و از اسرائیل خواسته است از اقداماتی که منجر به جنگ سراسری با حزب‌‌الله لبنان می‌شود، اجتناب کند.

آکسیوس، یکشنبه بیست و یکم آبان، توضیح داد که گالانت به همتای آمریکایی خود گفته است که اسرائیل قصد باز کردن جبهه دومی در لبنان را ندارد و تاکید کرد، که معتقد نیست این سناریو اتفاق بیفتد.

این وبسایت نوشت، گالانت به همتای آمریکایی خود گفته که حزب‌الله در حال تشدید حملات است و او آن را یک «آتش بازی» خواند.

آکسیوس به نقل از یک منبع اسرائیلی نوشت، دولت بایدن، نگران تهدیدهای علنی گالانت علیه حزب الله است و معتقد است که این تهدیدات، تنها تنش‌ها را افزایش می‌دهد.

روز گذشته روزنامه «تایمز» اسرائیل به نقل از گالانت نوشت که حزب‌الله، لبنان را به جنگ می‌کشاند و لبنانی‌ها هستند که تاوان آن را خواهند پرداخت. گالانت هشدار داد «امکان دارد که حزب‌الله مرتکب یک اشتباه جدی شود که با فرار ساکنان بیروت، از خانه‌های‌شان به پایان برسد.»

گالانت یادآور شد که نیروی هوایی اسرائیل، کمتر از یک دهم توان خود در غزه را استفاده می‌کند و جنگنده‌های ما به سمت شمال هدایت خواهند شد.

او همچنین افزود: «ممکن است ساکنان بیروت در وضعیتی مشابه ساکنان غزه قرار گیرند و تجاوزهای حزب‌الله، فقط یک تحریک نیست.»

حسن نصرالله، دبیرکل حزب الله لبنان با بیان اینکه «جبهه جنوب لبنان به عنوان یک جبهه فشار باقی خواهد ماند»، گفت: موضع سیاسی و مردمی لبنان، موضعی حمایتی و سپاسگزارانه است و او این موضع را موثر دانست.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید