آژانس «آنروا»: امدادرسانی بشردوستانه در غزه به‌دلیل نبود سوخت متوقف خواهد شد

نهاد امدادرسان سازمان ملل در غزه «آنروا» تایید کرد که مهمان‌سرای آن در جنوب نوار غزه، یکشنبه از سوی اسرائیل هدف گرفته شده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

توماس وایت، مدیر آژانس امداد و کاریابی برای آوارگان فلسطینی «آنروا»، دوشنبه 22 آبان، گفت که به‌دلیل نبود سوخت برای کامیون‌های این نهاد در نوار غزه، عملیات کمک‌رسانی بشردوستانه در این باریکه ظرف 48 ساعت آینده متوقف خواهد شد.

توماس وایت، در سکوی «ایکس»، گفت دو پیمانکار توزیع آب که با آنروا قرارداد داشتند، صبح دوشنبه پس از اتمام سوخت، کار خود را متوقف کردند.

وایت افزود که معضل نبود سوخت و توقف امدادرسانی باعث محرومیت 200 هزار غیرنظامی در نوار غزه از دسترسی به آب آشامیدنی می‌شود.

آژانس آنروا، پیشتر، اعلام کرده بود که هدف قرار گرفتن مهمان‌سرای متعلق به این نهاد بین‌المللی در جنوب غزه در روز یک‌شنبه توسط اسرائیل، «از نبود هیچ مکان امنی در نوار غزه حکایت دارد».

به گفته نماینده این نهاد امدادرسان بین‌المللی این مهمان‌سرا از سوی نیروی دریایی اسرائیل هدف گرفته شده است.

آنروا در بیانیه‌ای که در وب‌سایت رسمی خود منتشر کرد، افزود: «بی‌توجهی به حفاظت از زیرساخت‌های غیرنظامی، از جمله تأسیسات سازمان ملل، بیمارستان‌ها، مدارس و پناهگاه‌ها، شاهدی بر وحشتی است که غیرنظامیان غزه به صورت روزانه تجربه می‌کنند.»

کارمندان سازمان ملل متحد در رفح 90 دقیقه قبل از هدف قرار گرفته شدن مهمان‌سرا، ساختمان آن را ترک کرده بودند.

ساختمان‌ها و تأسیسات سازمان ملل در حال حاضر میزبان حدود 780000 آواره پناهجوی فلسطینی هستند.
پرچم‌های نیم افراشته

در این بیانیه همچنین تأکید شده است که «به طور دائمی باید از این آوارگان محافظت به عمل آید.»
از سوی دیگر، در مقرهای سازمان ملل در سراسر آسیا دوشنبه 22 آبان، پرچم‌ها به حالت نیمه افراشته درآمدند و از کارکنان خواسته شد تا به یاد همکاران خود که در جنگ بین اسرائیل و حماس در غزه جان کشته شده‌اند، یک دقیقه سکوت کنند.
پرچم آبی و سفید سازمان ملل متحد در ساعت 09:30 به وقت محلی در بانکوک، توکیو و پکن، یک روز پس از اعلام سازمان ملل مبنی بر وقوع «تعداد زیادی کشته و زخمی» در «بمباران» مقر برنامه توسعه سازمان ملل در غزه به حالت نیم‌افراشته درآمد.
ویدیوهای منتشر شده در روز یکشنبه حفره‌ای را در حیاط مدرسه آنروا در بیت لاهیا در شمال نوار غزه نشان می‌دهد.
آنروا روز جمعه اعلام کرده بود که بیش از 100 کارمند این سازمان از زمان آغاز جنگ در نوار غزه کشته شده‌اند.
اسرائیل در واکنش به حمله غافلگیرانه و بی‌سابقه 7 اکتبر حماس به مناطق پیرامونی موسوم به غلاف غزه، پنج هفته است که در نوار غزه درگیر بوده و به طور مداوم مناطق مسکونی و زیرساخت‌های غیرنظامی را بمباران می‌کند.
در بمباران مداوم نوار غزه توسط اسرائیل تاکنون بیش از 11280 فلسطینی از جمله 4609 کودک و 3100 زن کشته و 28200 نفر نیز مجروح شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید

  • فعال‌سازی حالت خواندن
    100% Font Size