هشدار اسرائیل: ساکنان بیروت احتمالا با سرنوشتی همانند غزه دچار خواهند شد

یوآو گالانت: نیروی هوایی بزرگ اسرائیل بر جبهه شمالی متمرکز است و تنها 10 درصد آن را در جنگ غزه به‌کار گرفته‌ایم

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

از زمانی که جنبش حماس در هفتم اکتبر حمله غافلگیرانه بی‌سابقه‌ای را به اسرائیل آغاز کرد، تشدید تنش‌ها در مرز جنوبی لبنان میان ارتش اسرائیل و حزب‌الله همچنان ادامه دارد.

در همین راستا، یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل، شنبه 20 آبان، در جریان سرکشی به مرز اسرائیل با لبنان، حزب‌الله را از ارتکاب یک «اشتباه جدی» برحذر داشته و تاکید کرد که «حزب‌الله، لبنان را به سوی جنگی می‌کشاند که احتمالا رخ داده و لبنانی‌ها بهای آن را خواهند پرداخت».

گالانت، در اظهارات تهدید‌آمیز خود افزود: «اقدامات تجاوزکارانه حزب‌الله دیگر تنها اقدامی تحریک‌‌آمیز تلقی نخواهد شد و ممکن است ساکنان بیروت به وضعیتی مشابه ساکنان غزه دچار شوند»، او همچنین در ادامه تهدیدهای خود گفت: «نیروی هوایی بزرگ اسرائیل بر جبهه شمالی متمرکز است و تنها 10 درصد آن را در جنگ غزه به‌کار گرفته‌ایم».

اولین حمله اسرائیل به عمق خاک لبنان

شایان ذکر است که خبرگزاری ملی لبنان، سحرگاه شنبه 20 آبان، از مورد هدف قرار دادن یک خودرو در جنوب لبنان، در حدود 45 کیلومتری شمال مرز بین دو کشور توسط اسرائیل خبر داد، که این اولین حمله به عمق خاک لبنان از زمان آغاز جنگ در ماه اکتبر بود.

این خبرگزاری در ادامه افزود که «پهپاد دشمن یک خودروی وانت را در یکی از باغ‌های منطقه البرک در منطقه زهرانی» در سواحل لبنان هدف قرار داد، بدون این‌که از شمار کشته‌ها یا مجروحان این حمله خبر دهد.

خبرگزاری ملی لبنان و همچنین «فرانس پرس»، صبح شنبه، گزارش دادند که در شمال اسرائیل، تبادل پرتاب موشک در دو طرف مرز ادامه یافته است.

حزب‌الله نیز به نوبه خود اعلام کرد که دو حمله برون مرزی به سربازان اسرائیلی انجام و از میزان تلفات در میان صفوف آنها خبر داده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید