نتانیاهو خطاب به آمریکایی‌ها: تسلیم فشارها برای برقراری آتش‌بس در غزه نشوید

نخست‌وزیر اسرائیل: بدون بازگرداندن اسرا آتش‌بس در غزه برقرار نخواهد شد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، شامگاه شنبه 20 آبان، ضمن خواستن از ایالات متحده آمریکا برای تسلیم نشدن در برابر هر گونه فشارهای خواهان برقراری آتش‌بس در غزه، تاکید کرد که اسرائیل با تمام قوا به حملات خود علیه غزه ادامه خواهد داد.

نخست‌وزیر اسرائیل، در یک کنفرانس مطبوعاتی با بیان این‌که «از ادامه پشتیبانی نظامی واشینگتن از تل‌آویو قدردانی می‌کنیم»، در عین حال افزود:«صداهایی در آمریکا وجود دارد که حامی ما نیست و با آن می‌جنگیم».

نتانیاهو همچنین از آمریکایی‌ها خواست که در برابر فشارهای اقلیت‌ها در ایالات متحده که به گفته او برای توقف جنگ در غزه می‌کوشند، تسلیم نشوند.

او همچنین ضمن انتقاد از کسانی که در غرب جنگ را محکوم می‌کنند، گفت:« اشخاصی هستند که بر رهبران فشار اعمال می‌کنند، اما من می‌گویم تسلیم فشارها نشوید. جنگ ما نیز جنگ شما است».

هشدار به حزب‌الله لبنان

افزون بر آن نخست‌وزیر اسرائیل، با بیان اینکه «من به حزب‌الله درباره اشتباه و ورود به جنگ هشدار دادم»، گفت: «برای نبرد در همه جبهه‌ها به ویژه جبهه شمالی آماده‌ایم.»

او در ادامه با اظهار این‌که ‌«بازگرداندن افراد ربوده شده توسط حماس، هدف اصلی اسرائیل است»، تأکید کرد که بدون بازگرداندن اسرای اسرائیلی آتش‌بس برقرار نخواهد شد.

نتانیاهو، همچنین تصریح کرد که «رایزنی‌ها برای آزادی گروگان‌ها از طریق سازمان موساد انجام می‌شود».

کنترل امنیتی بر غزه

نخست‌وزیر اسرائیل، با اشاره به اینکه نیروهای اسرائیلی محاصره نوار غزه را کامل کرده‌اند، خاطرنشان کرد که تل آویو تحت هیچ شرایطی از کنترل امنیتی بر غزه دست نخواهد کشید.

او در ادامه گفت: «ارتش پس از پایان جنگ به کنترل امنیتی نوار غزه ادامه خواهد داد» و هر گونه ایفای نقش تشکیل خودگردان فلسطین بر نوار غزه پس از جنگ را بعید دانست.

نتانیاهو همچنین گفت: «تا پس از نابودی حماس درباره آینده غزه صحبت نخواهیم کرد»، و افزود: «صلح و امنیت تنها پس از حذف این جنبش مسلحانه برقرار خواهد شد».

اسرائیل در تازه‌ترین آمار خسارت‌های انسانی وارده در حمله هفتم اکتبر حماس به پایگاه‌ها و شهرک‌های پیرامونی موسوم به غلاف غزه آن را 1200 کشته و 239 گروگان اعلام کرد.

بنا به آخرین آمار اعلام‌شده توسط وزارت بهداشت «حماس» در غزه، از هفتم اکتبر گذشته تاکنون دست‌کم 11078‌ فلسطینی از جمله 4506 کودک در جریان بمباران ارتش اسرائیل کشته، 27490 نفر زخمی شده‌اند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید