تبادل موشک ميان حزب‌الله و تل‌آویو؛ آژیر خطر در شهر‌ک‌های شمال اسرائيل

ارتش اسرائیل علاوه بر حملات هوایی به جنوب لبنان، حومه چندین شهر لبنان را نیز مورد حملات توپخانه‌ای قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

جنوب لبنان، یکشنبه 21 آبان، شاهد تشدید بمباران اسرائیل همراه با پرتاب بمب‌های فسفری در پاسخ به پرتاب موشک ضد زره از لبنان به سمت منطقه الجلیل الاعلی بود.

در جدیدترین تحولات، خبرنگار «العربیه» گزارش داد که آژیر خطر در شهرك‌های کریات شمونا و الجلیل الاعلی در شمال اسرائیل به صدا درآمده است.

در همین راستا ارتش اسرائیل، سحرگاه یک‌شنبه علاوه بر حملات هوایی به جنوب لبنان، حومه چندین شهر لبنان را مورد هدف توپخانه‌ای خود قرار داده است.

تلویزیون ارتش اسرائیل، گزارش داد که یک موشک در منطقه باز در الجلیل غربی در مرز اسرائیل و لبنان سقوط کرده و آژیر خطر در منطقه به صدا درآمده است.

ارتش اسرائیل در این باره افزود: در حمله موشکی لبنان به شمال اسرائیل چندین غیرنظامی زخمی شده‌اند.ارتش اسرائیل در ادامه گفت: این حمله موشکی به تعدادی خودروی غیرنظامی در نزدیکی شهر دوویف در نزدیکی مرز با لبنان اصابت کرده است، و افزود که با توپخانه به سمت منبع پرتاب موشک پاسخ می‌دهد.

اورژانس اسرائیل اعلام کرد که در این حمله موشکی حزب‌الله به شمال اسرائیل یک نفر به شدت مجروح شده و بین سه تا پنج نفر دیگر زخمی شده‌اند.

پس از آن حزب‌الله مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و در بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله «نیروی لجستیکی» متعلق به ارتش اسرائیل را هدف قرار داد که «در حال نصب تیرهای انتقال و دستگاه‌های شنود و جاسوسی در یک شهرک تازه ایجاد شده در نزدیکی پادگان دوویف اسرائیل بود.»

در بیانیه این حزب همچنین آمده است که این حمله منجر به «کشته شدن یک نفر و همچنین زخمی شدن یک نفر دیگر انجامید.»

مجروح شدن یکی از اعضای یونیفیل

از سوی دیگر، نیروی سازمان ملل متحد در لبنان «یونیفیل»، یک‌شنبه 21 آبان، اعلام کرد که یکی از اعضای آن در تیراندازی در نزدیکی محل خود در شهرک القوزه در جنوب لبنان زخمی شده است.

یونیفیل با بیان اینکه این عضو سازمان مورد اصابت گلوله و تحت عمل جراحی قرار گرفته و وضعیت او مساعد است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر منبع تیراندازی مشخص نیست و تحقیقات در مورد این حادثه آغاز شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید