ولی‌عهد سعودی: جنگ وحشیانه علیه غزه را محکوم می‌کنیم

ولی‌عهد سعودی گشایش کریدورهای انسانی در غزه را ضروری عنوان کرد و اظهار داشت که مقامات اشغالگر اسرائیلی مسئول نقض قوانین بین‌المللی و کشتار غیرنظامیان در غزه هستند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شاهزاده محمد بن سلمان، ولی‌عهد سعودی، شنبه 20 آبان پس از حضور میهمانان اجلاس فوق‌العاده سران کشورهای عربی و اسلامی در ریاض، آغاز به کار این اجلاس را اعلام کرد.

ولی‌عهد سعودی با رد و محکوم‌کردن‌ جنگ وحشیانه علیه غزه، خواستار توقف فوری عملیات نظامی در این منطقه شد.

محمد بن سلمان ادامه جنگ را نشانه ناکامی شورای امنیت سازمان ملل در انجام مسئولیت‌هایش دانست و خواستار برقراری آتش‌بس و ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه شد.

ولی‌عهد سعودی گشایش کریدورهای انسانی در غزه را ضروری عنوان کرد و اظهار داشت که مقامات اشغالگر اسرائیلی مسئول نقض قوانین بین‌المللی و کشتار غیرنظامیان در غزه هستند.

پیشتر وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که در پاسخ به اوضاع جاری در نوار غزه، اجلاس فوق‌العاده و مشترک سران عربی و اسلامی درباره اوضاع غزه، امروز [شنبه] در ریاض برگزار می‌شود.

قرار بود دو اجلاس «فوق العاده سران عرب» و «ویژه سران اسلامی» در روز شنبه در ریاض برگزار شود.

در این بیانیه آمده است که ادغام این دو اجلاس، با توجه به اهمیتی که رهبران همه کشورهای شرکت‌کننده برای یکپارچه‌سازی تلاش‌ها و اتخاذ موضعی یگانه قائل هستند، صورت می‌گیرد، تا در جریان آن سران کشورهای عربی و اسلامی، موضعی واحد که مستلزم وحدت صف عربی و اسلامی و بیانگر اراده مشترک عربی و اسلامی درباره تحولات خطرناک و بی‌سابقه‌ غزه و سرزمین‌های فلسطینی است، اتخاذ شود.

بنا به آخرین آمار اعلام‌شده توسط وزارت بهداشت گروه حماس در غزه، از هفتم اکتبر تاکنون دست‌کم 11078‌ فلسطینی از جمله 4506 کودک در جریان بمباران ارتش اسرائیل کشته شدند.

مقامات اسرائیل هم با تغییر شمار کشته‌شدگان حمله هفتم اکتبر حماس به پایگاه‌ها و شهرک‌های اطراف غزه اعلام کرد که 1200 اسرائیلی در جریان حمله مذکور کشته شدند.

پیشتر مسئولان اسرائیلی اعلام کرده بودند که شمار کشته‌شدگان حمله حماس 1400 نفر است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید