بمباران بی‌سابقه علیه غزه؛ توپخانه اسرائیل اطراف بیمارستان الشفا را هدف قرار داد

درگیری‌هایی‌‌ نیز میان ارتش اسرائیل و جنگجویان فلسطینی در مجاورت بیمارستان الشفا رخ داده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

شمال نوار غزه که از زمان آغاز جنگ در 7 اکتبر آماج حملات هوایی و زمینی اسرائیل بود، شامگاه جمعه شاهد دور بی‌سابقه‌ای از بمباران گسترده بود که تا ساعات اولیه بامداد شنبه ادامه دارد.

به گزارش خبرنگار العربیه، حملات اسرائیل محله النصر در نزدیکی بیمارستان‌ها، مناطقی در اردوگاه ساحلی «الشاطی» و جاده های منتهی به بیمارستان الشفا را هدف قرار دادند.

بنا به گزارش خبرنگار العربیه، درگیری‌هایی‌‌ نیز میان ارتش اسرائیل و جنگجویان فلسطینی در مجاورت بیمارستان الشفا رخ داده و اسرائیل حملات توپخانه‌ای خود را به اطراف این بیمارستان واقع در غرب نوار غزه تشدید کرده است.

طبق این گزارش، ارتش اسرائیل یک ژنراتور برق را در پشت بیمارستان الشفا در غزه هدف قرار داد.

از سوی دیگر، ارتش اسرائیل در بیانیه‌ای اعلام کرد که این بیمارستان توسط گروه‌های مسلح فلسطینی با «پرتاب ناموفق یک موشک» مورد اصابت قرار گرفت.

در این بیانیه آمده است: «بررسی سیستم‌های عملیاتی ارتش نشان می‌دهد که موشک شلیک شده توسط گروه‌های مسلح از داخل نوار غزه، در پرتابی ناموفق به بیمارستان الشفا اصابت کرد».

پیشتر، محمد ابوسلمیه، مدیر مجتمع پزشکی الشفا با ابراز نگرانی از بمباران بیمارستان توسط اسرائیل، گفت: «می‌ترسیم اشغالگران بیمارستان را بمباران و بر سر ما ویران کنند.»

او با بیان اینکه فردا ذخایر سوخت تمام می‌شود، هشدار داد: «پس از ده دقیقه قطعی برق، همه بیماران تنفس مصنوعی جان خود را از دست خواهند داد.»

او افزود: «سوخت در نوار غزه را تمام شده و این هشداری است که من به جهان می فرستم. جامعه بین المللی نه نوشیدنی آب و نه یک لیتر سوخت به ما نداده است و ما در این منطقه در یک بحران واقعی زندگی می‌کنیم.»

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید