برگزاری اجلاس ویژه سران عربی اسلامی در ریاض درباره اوضاع غزه

بنا به اعلام وزارت خارجه سعودی اجلاس ویژه سران عربی اسلامی در ریاض با هدف اتخاذ موضعی واحد که مستلزم وحدت صف عربی و اسلامی و بیانگر اراده مشترک درباره تحولات بی‌سابقه‌ غزه و سرزمین‌های فلسطینی است، برگزار می‌شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارت خارجه پادشاهی عربی سعودی بامداد شنبه 20 آبان اعلام کرد که در پاسخ به اوضاع جاری در نوار غزه، اجلاس ویژه و مشترک سران عربی اسلامی درباره اوضاع غزه، امروز [شنبه] در ریاض برگزار می‌شود.

وزارت خارجه سعودی در بیانیه‌ای در «ایکس» اعلام کرد که در پاسخ به شرایط ویژه که غزه با آن مواجه است، و پس از رایزنی‌ پادشاهی عربی سعودی با اتحادیه عرب و سازمان همکاری اسلامی مقرر شد که (اجلاس مشترک فوق العاده سران عربی اسلامی) به‌طور ویژه امروز شنبه 11 نوامبر 2023 در ریاض برگزار شود.

پیشتر قرار بود دو اجلاس «فوق العاده سران عرب» و «ویژه سران اسلامی» در روز شنبه در ریاض برگزار شود.

در این بیانیه آمده است که ادغام این دو اجلاس، با توجه به اهمیتی که رهبران همه کشورهای شرکت‌کننده برای یکپارچه‌سازی تلاش‌ها و اتخاذ موضعی یگانه قائل هستند، صورت می‌گیرد، تا در جریان آن سران کشورهای عربی و اسلامی، موضعی واحد که مستلزم وحدت صف عربی و اسلامی و بیانگر اراده مشترک عربی و اسلامی درباره تحولات خطرناک و بی‌سابقه‌ غزه و سرزمین‌های فلسطینی است، اتخاذ شود.

بیش از 11 هزار کشته در غزه

بنا بر اعلام وزارت بهداشت فلسطین، اسرائیل از آغاز تهاجم نظامی خود به نوار غزه و محاصره کامل آن، با انجام شدیدترین حملات و بمباران مناطق مسکونی و نابودی زیرساخت‌ها تاکنون 135 مرکز بهداشت و 21 بیمارستان را در این باریکه هدف قرار داده است.

تشدید حملات اسرائیل از آغاز جنگ تاکنون منجر به کشته شدن بیش از 11078 نفر و زخمی شدن نزدیک به 30 هزار نفر دیگر در غزه شده است.

تهاجم نظامی و حملات تلافی‌جویانه اسرائیل به غزه در پاسخ به حمله 7 اکتبر نیروهای «حماس» صورت می‌گیرد که بنا بر اعلام اسرائیل طی آن 1400 نفر کشته و 240 نفر دیگر به اسارت و گروگان گرفته و توسط گروه‌های مسلح فلسطینی به غزه منتقل شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید