کیت بلانشت در پارلمان اروپا: آتش‌بس را در غزه برقرار کنید

وزیر بهداشت فلسطین: در حملات اسرائیل تاکنون حدود 11000 فلسطینی که دو سوم آنها زن، کودک و سالخورده بودند، کشته شدند و 26000 نفر دیگر زخمی برجای مانده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

کیت بلانشت، هنرپیشه مشهور استرالیایی و سفیر حسن نیت کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد، از اعضای پارلمان اروپا خواست تا «آتش‌بس فوری بشردوستانه» در نوار غزه برقرار کنند.

بلانشت سخنرانی خود را در پارلمان اروپا درباره موضوع جنگ اسرائیل در نوار غزه با تکرار فراخوان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل برای «آتش‌بس فوری بشردوستانه و آزادی فوری همه گروگان‌های غیرنظامی» آغاز کرد.

او در میان تشویق اعضای پارلمان اروپا گفت: «این منازعه به قیمت جان هزاران بی‌گناه تمام شده و همچنان ادامه دارد.»

این ستاره بین المللی سینما همچنین اظهار داشت که جنگ‌ها، بلایای طبیعی و ناآرامی‌های سیاسی باعث آوارگی 114 میلیون نفر در جهان شده است. بلانشت تاکید کرد که اکثریت قریب به اتفاق آوارگانی که کشور خود را ترک کرده‌اند، به کشورهای همسایه پناه برده‌اند.

11 هزار کشته فلسطینی

از سویی مای الکیله، وزیر بهداشت فلسطین پنج‌شنبه 18 آبان اعلام کرد که وضعیت بهداشتی نوار غزه دچار فروپاشی کامل شده و بمباران‌ها تمامی مراکز، بیمارستان‌ها، مساجد، کلیساها و مراکز کمک رسانی را هدف قرار می‌دهد.

الکیله در بیانیه این وزارت‌خانه در «فیس‌بوک» افزود که در حملات اسرائیل تاکنون حدود 11000 فلسطینی که دو سوم آنها زن، کودک و سالخورده بودند، کشته شدند و 26000 نفر دیگر زخمی برجای مانده است.

به گفته وزیر بهداشت فلسطین، 18 بیمارستان از مجموع 35 بیمارستان در نتیجه بمباران اسرائیل و تمام‌شدن سوخت، عملا متوقف شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید