وزارت بهداشت فلسطین: شمار کشته‌شدگان حملات اسرائیل به غزه به 11 هزار نفر رسید

کاخ سفید اعلام کرد که اسرائیل طی اقدامی در راستای درست، با «وقفه‌های بشردوستانه» به مدت چهار ساعت در روز برای تسهیل گریز مردم از جنگ جاری در نوار غزه علیه «حماس» موافقت کرده است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

مای الکیله، وزیر بهداشت فلسطین اعلام کرد که وضعیت بهداشتی نوار غزه دچار فروپاشی کامل شده و بمباران‌ها تمامی مراکز، بیمارستان‌ها، مساجد، کلیساها و مراکز کمک رسانی را هدف قرار می‌دهد.

الکیله، پنج‌شنبه 18 آبان، در بیانیه این وزارت‌خانه در «فیس‌بوک» افزود که در حملات اسرائیل تاکنون حدود 11000 فلسطینی که دو سوم آنها زن، کودک و سالخورده بودند، کشته شدند و 26000 نفر دیگر زخمی برجای مانده است.

به گفته وزیر بهداشت فلسطین، 18 بیمارستان از مجموع 35 بیمارستان در نتیجه بمباران اسرائیل و تمام‌شدن سوخت، عملا متوقف شدند.

بازگشایی کریدورهای امن

الکیله همچنین بر لزوم بازگشایی کریدورهای امن برای خروج زخمی‌ها به منظور درمان به خارج از نوار غزه، ورود تیم‌های پزشکی داوطلب، تسهیل ورود سوخت برای راه‌اندازی فوری ژنراتورهای برق بیمارستان‌ها و ورود مواد، تجهیزات پزشکی و دارو تاکید ورزید.

موافقت اسرائیل با وقفه 4 ساعته

از سویی جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی کاخ سفید، پنج‌شنبه اعلام کرد اسرائیل طی اقدامی در راستای درست،با «وقفه‌های بشردوستانه» به مدت چهار ساعت در روز برای تسهیل گریز مردم از جنگ جاری در نوار غزه علیه «حماس» موافقت کرده است.

این در حالی است که دفتر بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل اعلام کرد که نبردها ادامه دارد و آتش‌بس بدون آزادی گروگان‌ها در کار نیست.

به گفته مقامات اسرائیلی، وقفه‌های پیشین به این منظور بود تا غیرنظامیان فلسطینی بتوانند از شمال نوار غزه به جنوب آن بروند.

با این وجود، به گفته کارشناسان به «ان‌بی‌سی»، به نظر می‌رسد دولت اسرائیل، به‌رغم اعلامیه‌های عمومی مقامات این کشور، به تدریج خود را به مواضع دولت جو بایدن، رئیس‌جمهوری آمریکا درباره بحران غزه نزدیک می‌کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید