اسرائیل: یک موشک پرتاب شده از یمن به سوی ایلات را سرنگون کردیم

سخنگوی ارتش اسرائیل: موشک رهگیری شده به حریم هوایی اسرائیل وارد نشده بود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل اعلام کرد یک موشک که از یمن به سوی شهر ایلات در جنوب این کشور پرتاب شده بود را سرنگون کرده است.

اویخای ادرعی، سخنگوی ارتش اسرائیل پنج‌شنبه 18 آبان در شبکه «ایکس» خبر داد که سامانه‌های‌ دفاع موشکی «آرو» اسرائیل در واکنش به حمله موشکی‌ دوربرد فعال شده و موفق شد یک موشک را رهگیری کند.

ادرعی افزود که موشک رهگیری شده به حریم هوایی اسرائیل وارد نشده بود.

مدرسه ابتدایی

سخنگوی نظامی اسرائیل پیش از این پنج‌شنبه، نیز اعلام کرد که یک پهپاد به ساختمانی در شهر ایلات در جنوب اسرائیل اصابت کرده است.
او گفت که تحقیق و بررسی درباره ویژگی‌‌های پهپاد و جزئیات حادثه همچنان در دست انجام است.

ارتش اسرائیل پنج‌شنبه نیز اعلام کرد که یک پهپاد از مبدا ناشناس بر روی یک مدرسه ابتدایی در شهر ایلات در جنوب اسرائیل سقوط کرده و باعث وارد آمدن خسارت‌ و ایجاد وحشت شده است.

یک سخنگوی ارتش اسرائیل در این‌باره گفت که سقوط پهپاد به کسی آسیب نزده اما نیروهای اورژانس به هفت نفر که دچار شوک شده بودند، خدمات درمانی ارائه کردند. این اظهارات سخنگوی ارتش از سوی خدمات اورژانس و امداد اسرائيل نیز تایید شد.

پرتاب پهپاد توسط حوثی‌ها

شایان ذکر است که حوثی‌ها اواخر ماه اکتبر گذشته اعلام کرده بودند که آنها چندین پهپاد به سوی اسرائیل و در واکنش به جنگ جاری در غزه که بیش از یک ماه است ادامه دارد، پرتاب کرده‌اند.

یحیی سریع، سخنگوی حوثی‌ها در روز 2 نوامبر جاری در حساب خود بر شبکه «ایکس» اعلام کرد:«به هدف گرفتن اسرائیل با موشک‌ها و پهپادها ادامه می‌دهیم تا جنگ اسرائیل علیه غزه متوقف شود».

حمله غافلگیرانه حماس در هفتم اکتبر گذشته به اسرائیل علاوه بر صدها زخمی، بنا بر آمارهای طرف اسرائیلی باعث کشته شدن 1400 نفر و به اسارت و گروگان گرفتن 240 نفر دیگر از شهروندان و دوتابعیتی‌های اسرائیلی منجر شده است.

پاسخ تلافی‌جویانه اسرائیل به حمله حماس که با اعلان جنگ، یورش زمینی و ادامه حملات و بمباران شدید نوار غزه همراه شد، علاوه بر نابودی زیرساخت‌ها و کوچاندن اجباری فلسطینیان از شمال به جنوب غزه، بنا بر آمارهای وزارت بهداشت فلسطین منجر به کشته شدن 10569 نفر از جمله 4324 کودک، 2823 زن و 649 سالمند و مجروح شدن 26475 نفر دیگر شده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید