مشاور رئیس تشکیلات خودگردان: سازمان آزادیبخش تنها نماینده قانونی فلسطینیان است

کاخ سفید بر مخالفت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از اشغال دوباره غزه توسط اسرائیل خبر داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمود الهباش، مشاور رئیس تشکیلات خودگردان فلسطینی گفت که سازمان آزادیبخش فلسطین، تنها نماینده قانونی فلسطینیان به‌شمار می‌رود.

الهباش، شامگاه سه‌شنبه، 16 آبان در گفت‌وگو با «العربیه» تصریح کرد که نوار غزه جزو مناطق تحت مسئولیت سازمان آزادیبخش محسوب می‌شود.

او با تاکید بر توقف فوری حملات اسرائیل و مخالفت شدید با کوچ اجباری فلسطینیان بیان کرد: «سازمان آزادیبخش خواستار آتش‌بس فراگیر و تسهیل ارسال کمک‌های بشردوستانه به غزه است.»

الهباش گفت، «می‌دانیم که تنها آمریکا می‌تواند آتش‌بس در غزه را برقرار کند» و افزود که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان در دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در رام‌الله صراحتا در این باره با او صحبت کرد.

در همین رابطه، بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل، شامگاه سه‌شنبه اظهار داشت که ارتش این کشور شهر غزه را به محاصره کامل در آورده و در حال انجام عملیات در داخل این شهر است.

یوآو گالانت، وزیر دفاع اسرائیل هم اعلام کرد که نیروهای ارتش در مرکز شهر غزه حضور دارند و افزود که پس از جنگ جاری، اسرائیل و حماس بر غزه حکمرانی نخواهند کرد.

از سویی، کاخ سفید بر مخالفت جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا از اشغال دوباره غزه توسط اسرائیل خبر داد.

پیشتر، نتانیاهو به شبکه خبری «ای‌بی‌سی نیوز» گفته بود که احتمالا اسرائیل پس از جنگ جاری مسئولیت امنیتی غزه را برعهده خواهد گرفت.

جان کربی، سخنگوی شورای امنیت ملی آمریکا نیز درباره اختلاف دیدگاه آمریکا و اسرائیل پیرامون آینده غزه گفت: «در حال مذاکره با همتایان اسرائیلی درباره نحوه اداره غزه پس از جنگ کنونی هستیم.»

کربی خاطرنشان کرد: «رئیس جمهوری بر عدم اشغال مجدد غزه توسط اسرائیل تاکید دارد و چنین اقدامی را نادرست می‌داند.»

در جریان حمله غافلگیرکننده گروه حماس به مواضع نظامی و شهرک‌های اسرائیلی در هفتم اکتبر گذشته، 1400 نفر کشته و 240 نفر نیز به اسارت این گروه در آمدند.

وزارت بهداشت غزه هم اعلام کرد که در جریان حملات هوایی و توپخانه‌ای اسرائیل به این منطقه، 10 هزار و 328 فلسطینی کشته شدند که اغلب آنها غیرنظامی و از کودکان و زنان محسوب می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید