عراق از انتقال کامل همه مخالفان مسلح ایران از مرز مشترک دو کشور خبر داد

سپاه پاسداران ایران سپتامبر گذشته با 70 موشک زمین به هوا و ده‌ها پهپاد مقر احزاب کرد ایرانی مستقر در اقلیم کردستان عراق را هدف قرار داد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
1 دقيقه (Reading time)

قاسم الاعرجی، مشاور امنیت ملی عراق در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که بغداد همه «مخالفان مسلح ایران» را از مرز مشترک دو کشور به مناطق دور دست منتقل کرده است.

بنا به این اطلاعیه، نیروهای مرزبانی عراق و پیشمرگ‌های کرد، مقرهای مخالفان مسلح حکومت ایران را در اختیار گرفتند.

الاعرجی تاکید کرد که به‌زودی این مخالفان مسلح در اردوگاه‌های ویژه و به دور از مرز مستقر خواهند شد.

علی شمخانی، دبیر پیشین شورای عالی امنیت ملی ایران و الاعرجی در مارس گذشته پس از حملات موشکی و پهپادی ایران به مقر گروه‌های مسلح مخالف تهران مستقر در اقلیم کردستان عراق توافق امنیتی مشترکی امضا کردند.

محمد باقری، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح ایران هم در شهریور گذشته گفت که «در کل منطقه اقلیم و همه عراق» نیروهای مسلح مخالف جمهوری اسلامی «نباید حضور» داشته باشند.

او افزود که «ما برای چند روز صبر خواهیم کرد و تیم‌های ناظر را به این منطقه می‌فرستیم تا بررسی کنند که آیا خلع سلاح (مخالفان مسلح) به طور کامل انجام شده است یا خیر.»

سپاه پاسداران ایران، سپتامبر گذشته با 70 موشک زمین به هوا و ده‌ها پهپاد مقر «حزب دموکرات کردستان ایران»، مدرسه پناهجویان ایرانی و چندین اردوگاه پناهجویان در منطقه کویسنجق در استان اربیل عراق را هدف قرار داد.

حملات مذکور همچنین مقرهای «حزب کومله کردستان» در منطقه زرکویز در استان سلیمانیه و «حزب آزادی کردستان ایران» در جنوب اربیل را نیز شامل شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید