افزایش شمار كشته‌‌شدگان فلسطینی در کرانه باختری به 163 نفر

گردان‌های قدس وابسته به جهاد اسلامی اعلام کردند، در پی حمله نیروهای اسرائیلی به شمال کرانه باختری، خودروهای ارتش اسرائیل را با مواد منفجره هدف قرار دادند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

وزارت بهداشت فلسطین سه‌شنبه 16 آبان اعلام کرد که تعداد کشته‌شدگان تیراندازی ارتش اسرائیل در کرانه باختری از 7 اکتبر تاکنون به 163 نفر رسیده است.

منابع فلسطینی، اعلام کردند که ارتش اسرائیل طی یک سری عملیات در کرانه باختری حدود 45 فلسطینی را بازداشت کرده است.

این منابع به خبرگزاری «انباء العالم العربی» گفتند که بزرگترین عملیات بازداشت‌ها در شهرک‌های فلسطینی در استان الخلیل در جنوب کرانه باختری است که انجام می‌گیرد.

منابع افزودند که ارتش اسرائیل حدود 20 فلسطینی را تنها در شهر السموع بازداشت کرده است.

ارتش اسرائیل همچنین در استان‌های دیگر در کرانه باختری اقدام به بازداشت گسترده کرده و روزانه ده‌ها تن از فلسطینی‌ها را بازداشت می‌کند.

3 کشته و زخمی در الخلیل

به گزارش خبرگزاری فلسطین، یک جوان فلسطینی بر اثر اصابت گلوله‌های نیروهای اسرائیلی در شمال الخلیل در کرانه باختری کشته و دو تن دیگر زخمی شدند.

این خبرگزاری افزود، سعد نمر الفروخ (24 ساله) در اثر تیراندازی ارتش اسرائیل در جا کشته شد و دو جوان دیگر مجروح شدند که وضعیت آنها وخیم گزارش شده است.

درگیری‌ها سحرگاه امروز پس از یورش نیروهای اسرائیلی به شهر سعیر در شمال الخلیل آغاز شد. این آژانس فلسطینی گزارش داد، نیروهای اسرائیلی در جریان درگیری، گلوله‌های واقعی و نارنجک‌های گازی به سوی جوانان فلسطینی شلیک کردند.

نیروهای اسرائیلی همچنین با یورش به شهر جنین و اردوگاه آن در شمال کرانه باختری با فلسطینی‌ها این شهر درگیر شدند.

حمله اسرائیل به طولکرم

خبرگزاری فلسطین امروز اعلام کرد که در جریان حمله نیروهای اسرائیلی به اردوگاه طولکرم در شمال کرانه باختری 5 فلسطینی مجروح شدند.

این خبرگزاری با اشاره به درگیری میان جوان فلسطینی و نیروهای اسرائیلی، گزارش داد که دو مرد جوان فلسطینی بر اثر اصابت ترکش موشک پهپادهای اسرائیلی مجروح شدند.

بنا به این گزارش، یک زن و دو مرد جوان فلسطینی دیگر نیز بر اثر اصابت گلوله مجروح و به بیمارستان منتقل شدند.

از سوی دیگر گردان‌های قدس، شاخه نظامی جنبش جهاد، امروز اعلام کرد که خودروهای نظامی و نیروهای اسرائیلی را در اردوگاه طولکرم در شمال کرانه باختری با مواد منفجره هدف قرار دادند.

گردان‌های قدس در حساب تلگرامی خود افزود، اعضای این گروه با خودروها و نیروهای نفوذی اسرائیلی در طولکرم درگیر شدند.

ارتش اسرائیل، روز دوشنبه از بازداشت عهد التمیمی، دختر فعال فلسطینی در شهرک نبی صالح در کرانه باختری به اتهام تحریک به خشونت و اقدام تروریستی خبر داد.

عهد التمیمی پس از بازداشت برای بازجویی و تحقیق به نیروهای امنیتی اسرائیل تحویل داده شده است.

بر اساس آنچه باشگاه اسرای فلسطینی اعلام کرد، ارتش اسرائیل از 7 اکتبر عملیات دستگیری گسترده‌ای را در کرانه باختری انجام داده و بیش از 2000 فلسطینی را بازداشت کرده است.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید