نخست‌وزیر فلسطین: وزیر میراث اسرائیل می‌خواهد فاجعه هیروشیما در غزه تکرار شود

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

محمد اشتیه، نخست‌وزیر دولت خودگردان فلسطین، دوشنبه 15 آبان با محکوم کردن اظهارات آمیخای الیاهو، وزیر میراث اسرائیل را که در آن خواستار هدف قرار دادن غزه با بمب هسته‌ای شده بود، گفت که وزیر اسرائیلی می‌خواهد فاجعه هیروشیما در غزه تکرار شود.

نخست وزیر فلسطین با بیان اینکه آمبولانس‌ها در غزه در برابر چشمان جهانیان بمباران می‌شوند، از جامعه جهانی خواست برای توقف خونریزی در نوار غزه به سرعت اقدام کنند.

لغو روز جهانی کودک

وزیر فلسطینی همچنین از دادگاه کیفری بین‌المللی خواست تا دولت اسرائیل را به دلیل ارتکاب فجایع در غزه تحت تعقیب قرار دهد.

او از سازمان ملل خواست تا روز کودک را پس از کشتار هزاران کودک در غزه لغو کند.

اشتیه تاکید کرد که غزه بخشی جدایی‌ناپذیر از بافت ملی فلسطین است.

اظهارات وزیر میراث اسرائیل

سخنان روز گذشته وزیر میراث اسراییل در مورد حمله به غزه با سلاح هسته‌ای، با انتقادات گسترده‌ای در داخل و خارج اسرائیل مواجه شد.

این اظهارات خشم گسترده‌ای را در شبکه‌های اجتماعی برانگیخت، به‌ویژه که وزیر اسرائیلی با این اظهارات خود تأیید کرد که تل‌آویو دارای بمب هسته‌ای است.

اسرائیل تاکنون به داشتن بمب هسته‌ای اعتراف نکرده است.

وزارت بهداشت فلسطین در غزه امروز اعلام کرد که در بمباران شدید نیروهای اسرائیلی در شبانه روز گذشته در نوار غزه دست‌کم 200 نفر کشته شدند.

10 هزار کشته

به گزارش وزارت بهداشت فلسطین حدود 10 هزار فلسطینی که نزدیک به نیمی از آنها کودکان و زنان بودند، در بمباران ویرانگر اسرائیل از آغاز جنگی که در هفتم ماه گذشته آغاز شد، کشته شدند.

مقام‌های اسرائیلی نیز می‌گویند، در پی حمله غافلگیرانه جنبش حماس به پایگاه‌ها و شهرک‌های نظامی اسرائیل در اطراف نوار غزه بیش از 1400 نفر کشته شدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید