سعودی برای جذب سرمایه‌گذاران از سراسر جهان روادید صادر می‌کند

این روادید تا مدت یک سال با ورودهای چندگانه اعتبار دارد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

وزارتخانه‌های سرمایه‌گذاری و امور خارجه سعودی، فاز دوم خدمات صدور روادید الکترونیکی بازدید تجاری (سرمایه‌گذار ویزیتور) را راه‌اندازی کردند که شامل دیگر کشورهای جهان می‌شود.

ارائه این خدمات کیفی به سرمایه‌گذاران خارج از کشور، در چارچوب تلاش‌های سعودی برای تحقق اهداف بخش‌های سرمایه‌گذاری در راستای « چشم‌انداز 2030 سعودی» است که هدف آن، جذب شمار بیشتری از سرمایه گذاران از سراسر جهان، بهبود فضای سرمایه‌گذاری و تسهیل آغاز فعالیت‌های تجاری معطوف به جذب سرمایه گذاری‌ با کیفیت بالا، نظر به نقش موثر آن در چرخه اقتصاد است.

به گزارش خبرگزاری رسمی سعودی «واس»، محمد ابا حسین، سرپرست وزارت سرمایه‌گذاری در خدمات یکپارچه سرمایه گذاران، اعلام کرد: «روادید بازدید تجاری، صدور ویزای «سرمایه‌گذار ویزیتور» است که با هدف ارائه فرصتی برای سرمایه‌گذاران خارجی و کارمندان تاسیسات خارجی، از طریق پلتفرم«در سعودی سرمایه‌گذاری کن» متعلق وزارت سرمایه‌گذاری، صادر می‌شود.»

محمد ابا حسین افزود: «بدون نیاز به مراجعه به نمایندگی‌های سعودی در خارج از کشور برای گرفتن مشخصات اصلی، درخواست ویزا را می توان به صورت دیجیتالی از پلتفرم ملی صدور روادید وزارت امور خارجه، پردازش و رواید را صادر کرد.»

این روادید تا یک سال با ورود چندگانه، اعتبار دارد و تعدادی از واجدین شرایط می‌توانند به شکلی فوری این روادید را برای سفر به سعودی و اطلاع از فرصت‌های سرمایه‌گذاری، دریافت کنند.

طبق گفته حسین، این خدمات کیفی، حاصل تلاش‌های همگانی و همکاری مشترک با وزارت امور خارجه با هدف ارائه خدمات مناسب دارای ارزش افزوده برای سرمایه گذاران است.

وزارت سرمایه‌گذاری با همکاری وزارت خارجه، پیشتر دامنه استفاده‌کنندگان برای استفاده از روادید الکترونیکی فوری را به کشورهای اعلام شده در پلتفرم «در سعودی سرمایه‌گذاری کن»، تعمیم داده بود.

همچنین که دارندگان ویزای توریستی یا تجاری «معتبر» از آمریکا، سعودی یا بریتانیا یا یکی از کشورهای «شنگن» نیز می توانند از این روادید استفاده کنند.

دارندگان اقامت دائم در آمریکا، بریتانیا، یا کشورهای اتحادیه اروپا وهمچنین دارندگان اقامت «معتبر» برای مدت حداقل سه ماه در کشورهای شورای همکاری خلیج و کشورهای دارای مجوز وزارت سرمایه‌گذاری، از 3 ویزای فوری در سال برای هر نهاد برخوردار می‌شوند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید