ادامه حملات زمینی اسرائیل به غزه؛ حمله با سلاح سرد به دو پلیس در شهر قدس

غزه شب گذشته شاهد بمباران‌های سنگین بود که به گفته شاهدان عینی، شدیدترین موج بمباران‌ها بود که از 15 سال پیش تاکنون بی‌سابقه است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

ارتش اسرائیل، دوشنبه 15 آبان طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در جریان عملیات زمینی خود در غزه، مراکز و نقاط دیدبانی حماس را تصرف کرده است.

این بیانیه با اشاره به این که ارتش، 450 هدف را بمباران کرده، افزود، نیروهای زمینی ارتش، یک موضع حماس در غزه، شامل مراکز دیدبانی، آموزشی و تونل‌های جنگی را به کنترل خود درآورد.

در ادامه بیانیه ارتش اسرائیل آمده است: «نیروهای دریایی، مقرها، مراکز پرتاب موشک‌های ضد تانک و دیگر مراکز دیدبانی را هدف قرار دادند.»

جنگنده‌های ارتش اسرائیل تحت هدایت سرویس اطلاعات نظامی و «شین بت»، برخی از فرماندهان حماس از جمله جمال موسی، مسئول امنیت ویژه حماس را هدف حمله هوایی قرار دادند.

دستگیری‌ها در کرانه باختری

به گزارش خبرنگار «العربیه»، کرانه باختری نیز صحنه دستگیری‌ها و یورش‌های جدید نیروهای اسرائیلی بود و ده‌ها فلسطینی در چندین نقطه دستگیر شدند و شهر طوباس نیز در جریان یورش گسترده به این شهر، شاهد وقوع درگیری‌های مسلحانه بود.

همزمان نیروهای اسرائیلی به شهر الخلیل یورش برده و با بستن چندین کتابخانه و چاپخانه، محتویات آنها را مصادره کردند.

حمله با سلاح سرد در شهر قدس

به گزارش «العربیه»، شهر قدس هم شاهد حمله با سلاح سرد به دو پلیس اسرائیلی بود که یکی از آنها به شدت مجروح شد و ضارب نیز هدف تیراندازی قرار گرفت.

پلیس اسرائیل اعلام کرد که در حمله با چاقو در بخش قدیمی شهر قدس در باب الساهره، یکی از دروازه های مسجد الاقصی، دو افسر پلیس مرزی زخمی شدند.

در بیانیه پلیس اسرائیل امده است که یک پلیس زن به شدت زخمی شد و پلیس دیگری زخم سطحی برداشت و ضارب به ضرب گلوله کشته شد.

به دنبال این عملیات، وضعیت آماده‌باش امنیتی در سراسر شهر قدس به اجرا گذاشته شد و پلیس اسرائیل دروازه‌های منتهی به مسجد الاقصی را بست.

سنگین‌ترین بمباران از 15 سال پیش

این تحولات میدانی، دوشنبه پس از بازگشت تدریجی خدمات اینترنت و ارتباطات به غزه در پی قطع این خدمات برای سومین بار توسط اسرائیل در شامگاه یکشنبه صورت گرفت. غزه شب گذشته شاهد آغاز بمباران‌های سنگین بود که به گفته شاهدان عینی، شدیدترین موج بمباران‌ها بود که از 15 سال پیش تاکنون بی‌سابقه است.

اسرائیل روز گذشته اردوگاه الشاطی، محله الزیتون و محله الرمال در نوار غزه را ظرف تنها نیم ساعت هدف بیش از 100 حمله هوایی سنگین قرار داد.

این حملات همچنین اطراف بیمارستان الشفاء در غرب غزه و شهر خان‌یوس در جنوب نوار را شامل شد.

این در حالی است که ارتش اسرائیل یکشنبه در بحبوحه افزایش زیان‌های جانی فلسطینی‌ها که از هفتم اکتبر گذشته به حدود 10 هزار نفر رسیده، با ادامه عملیات زمینی خود توانست نوار غزه را به دو بخش شمالی و جنوبی تقسیم کند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید