قطر: به‌دلیل اقدامات نظامی اسرائیل در غزه درباره گروگان‌ها مذاکره نمی‌شود

ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت، درز اخبار درباره مذاکرات مضر است و انجام کار میانجی‌گران را با مشکل مواجه می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
3 دقيقه (Reading time)

محمد بن عبد الرحمن آل ثانی، وزیر خارجه قطر، یکشنبه 14 آبان گفت که به‌دلیل اقدامات نظامی اسرائیل در غزه درباره گروگان‌ها مذاکره نمی‌شود.

او با اشاره به تشدید تنش نظامی اسرائیل در نوار غزه گفت هیچ مذاکره‌ای درباره گروگان‌هایی که در دست حماس هستند، انجام نخواهد شد.

وزیر خارجه قطر در دیدار با کاترین کولونا، وزیر خارجه فرانسه در پاریس تاکید کرد، کشورش مصمم به ادامه تلاش‌های خود برای میانجیگری برای آزادی همه گروگان‌های غیرنظامی است.

در همین رابطه، ماجد الانصاری، سخنگوی وزارت خارجه قطر گفت، درز اخبار درباره مذاکرات مضر است و انجام کار میانجی‌گران را با مشکل مواجه می‌کند.

او درباره ایجاد گذرگاهی برای خروج غیرنظامیان افزود، کشورش امیدوار است که گذرگاه رفح برای خروج غیرنظامیان از غزه به زودی بازگشایی شود.

وزیر خارجه قطر ادامه داد: «دوحه برای اطمینان از باز ماندن گذرگاه رفح با مصر هماهنگی و همکاری می‌کند».

او ابراز امیدواری کرد که تلاش‌های قطر و کشورهای منطقه برای میانجیگری و باز کردن یک «کریدور بشردوستانه» مستمر از گذرگاه رفح و تضمین حمایت‌های بشردوستانه به اهالی غزه موفق شود.

سخنگوی وزارت خارجه قطر حمله اسرائیل به بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها در جنگ علیه نوار غزه را محکوم کرد.

الانصاری با بیان اینکه بمباران بیمارستان‌ها و آمبولانس‌ها کمکی به اجرای توافقنامه خروج بیگانگان از غزه نمی‌کند، تاکید کرد: «منطقه خاورمیانه بدون راه حل دائمی برای مسئله فلسطین از صلح عادلانه برخوردار نخواهد شد».

وزیر خارجه قطر همچنین خاطرنشان کرد که کشورش بارها به جامعه جهانی هشدار داده است که غفلت از موضوع فلسطین منجر به خشونت بیشتر خواهد شد، زیرا به گفته او ادامه جنگ در غزه ممکن است به گسترش چرخه خشونت در منطقه منجر شود.

ادامه فشارهای بین‌المللی بر تل‌آویو

در همین حال فشارهای بین‌المللی بر دولت اسرائیل با هدف تحت فشار قرار دادن دولت این کشور برای موافقت با آتش‌بس بشردوستانه در غزه افزایش یافته است.

نزدیکان و خانواده گروگان‌ها آزادی آنها را شرط ضروری برای هر مذاکره در آینده قرار داده‌اند.

گفتنی است که از آغاز حمله حماس تاکنون حدود 1400 نفر در اسرائیل کشته شده‌اند و به گفته ارتش اسرائیل، اعضای این جنبش بیش از 240 نفر از جمله خارجی‌ها را اسیر کرده‌اند.

اسرائیل به این حمله بی‌سابقه در تاریخ خود با بمباران ویرانگر نوار غزه که اخیراً با عملیات زمینی همراه بود، پاسخ داد.

بر اساس آخرین آمار وزارت بهداشت حماس، بمباران‌های اسرائیلی به کشته‌شدن 9488 نفر از جمله 3900 کودک منجر شد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید