فرستاده آمریکا به خاورمیانه از انتقال 800 هزار نفر از شمال به جنوب غزه خبر داد

اسرائیل از موضوع ارسال کمک‌های بشردوستانه به مثابه اهرم فشار در راستای پیاده‌کردن طرح کوچ اجباری فلسطینیان استفاده می‌کند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دیوید ساترفیلد، فرستاده ویژه آمریکا در امور بشردوستانه به خاورمیانه اعلام کرد: «800 هزار فلسطینی از شمال به جنوب نوار غزه نقل مکان کردند.»

اسرائیل در ادامه تهدید ساکنان شمال غزه به بمباران مستمر، با پخش اعلامیه از آنها خواست تا به جنوب این منطقه، به سمت مرز مصر منتقل شوند.

با این حال، ارتش اسرائیل همچنان به بمباران غیرنظامیان در جنوب و همچنین برخی کاروان‌های اهالی از شمال به جنوب، ادامه داد.

با وجود خطرات بزرگتر در شمال، هزاران نفر از اهالی این منطقه از تسلیم برابر تهدیدات اسرائیل خودداری کردند، زیرا هیچ مکانی برای زندگی در جنوب ندارند.

به گفته ساترفیلد، 400 هزار نفر در حال حاضر در شمال نوار غزه بسر می‌برند.

اسرائیل از موضوع ارسال کمک‌های بشردوستانه به مثابه اهرم فشار در راستای پیاده‌کردن طرح کوچ اجباری فلسطینیان استفاده می‌کند و تصمیم دارد کامیون‌های حامل کمک‌‌های وارد شده به غزه از گذرگاه رفح مصر را به سمت جنوب منحرف سازد.

مخالفت با کوچ اجباری

پیشتر مصر مخالفت خود با هرگونه تلاش برای کوچ اجباری فلسطینی‌ها از غزه و اسکان مجدد آنها در خاک مصر به ویژه سینا را اعلام کرد.

تمامی محافل منطقه‌ای و بین‌المللی نیز برنامه اسرائیل برای کوچ اجباری فلسطینیان را رد کردند.

ساترفیلد در اظهارات خود تاکید کرد که آژانس امداد و کاریابی سازمان ملل برای آوارگان فلسطینی «آنروا» از سوخت موجود در انبارهای غزه برای کامیون‌های کمک‌رسانی، شیرین‌سازی آب دریا و بیمارستان‌های جنوب استفاده می‌کند و زمانی که این سوخت تمام شود، سازوکاری توافقی، ورود سوخت به غزه را تضمین خواهد کرد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید