اداره گذرگاه‌های غزه: 730 خارجی برای خروج از طریق گذرگاه رفح آماده می‌شوند

گزارش‌های متعدد نهادهای وابسته به سازمان ملل تاکید دارند که شهروندان غزه تنها دو قطعه نان در روز مصرف می‌کنند و فقط یکی از سه خط لوله انتقال آب به غزه در حال فعالیت است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

اداره گذرگاه‌های غزه، شنبه 13 آبان اعلام کرد که 730 تبعه دارای گذرنامه‌های خارجی امروز از طریق گذرگاه رفح به خارج از غزه منتقل می‌شوند.

وزارت خارجه مصر پیشتر اعلام کرده بود که درصدد تسهیل خروج حدود 7 هزار شهروند خارجی از 60 کشور جهان از غزه است.

از روز چهارشنبه گذشته و با وساطت آمریکا، مصر و قطر میان حماس و اسرائیل حدود 1100 تبعه خارجی از طریق گذرگاه رفح از غزه خارج شدند.

جنگ میان اسرائیل و حماس در نوار غزه امروز چهارمین هفته خود را پشت سر گذاشت و کماکان اسرائیل با ادامه حملات گسترده هوایی و توپخانه‌ای با درخواست‌های بین‌المللی جهت برقرای آتش‌بس در این منطقه مخالفت می‌کند.

در همین رابطه، گزارش‌های متعدد نهادهای وابسته به سازمان ملل تاکید دارند که شهروندان غزه تنها دو قطعه نان در روز مصرف می‌کنند و فقط یکی از سه خط لوله انتقال آب به غزه در حال فعالیت است.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل هم روز گذشته طی اظهاراتی برقراری آتش‌بس در غزه را بعید دانست و گفت که او به تهاجم نظامی ویرانگر به نوار غزه تا آزادی اسرای به‌ گروگان گرفته‌شده توسط حماس ادامه خواهد داد.

نخست‌وزیر اسرائیل جمعه در بیانیه‌ای مطبوعاتی خاطرنشان کرد که اسرائیل با «تمام قوا» به جنگ در غزه ادامه می‌دهد و «آتش‌بس موقتی که شامل آزادی گروگان‌ها و بازگشت‌ آنها به کشورشان نشود را نمی‌پذیرد.»

از سویی، وزارت بهداشت در غزه اعلام کرد که از آغاز جنگ اسرائیل و حماس 9227 فلسطینی کشته شدند که نیمی از آنها کودک و زن هستند.

طبق گزارش این وزارتخانه، دست‌کم 23 هزار نفر دیگر نیز زخمی شده‌اند.

حمله غافلگیرکننده حماس در هفتم اکتبر، به کشته‌شدن 1400 اسرائیلی منجر شد و دست‌کم 240 نفر هم به اسارت نیروهای حماس درآمدند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید