پرواز پهپادهای آمریکایی بر فراز غزه برای شناسایی مکان نگهداری اسیران

مقامات آمریکایی اعلام کردند که 10 شهروند آمریکایی جزو مفقودان هستند و احتمالا با بیش از 200 اسیر دیگر در تونل‌های متعلق به حماس در غزه نگهداری می‌شوند

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

دو مقام آمریکایی، جمعه 12 آبان تصریح کردند که ایالات متحده از طریق پهپاد درصدد شناسایی مکان نگهداری اسیران نزد حماس در غزه است.

این دو مقام که نخواستند نامشان فاش شود، تاکید کردند که پهپادهای شناسایی آمریکایی با هدف تعیین محل اختفای گروگان‌ها در حال پرواز بر فراز آسمان غزه هستند.

یکی از این دو مقام اشاره کرد که این پروازهای شناسایی از یک هفته پیش آغاز شده است.

مقامات آمریکایی اعلام کردند که 10 شهروند آمریکایی جزو مفقودان هستند و احتمالا با بیش از 200 اسیر دیگر در تونل‌های متعلق به حماس در غزه نگهداری می‌شوند.

ارتش اسرائیل، پنج‌شنبه شهر غزه را در چارچوب تهاجم گسترده به این منطقه کاملا به محاصره در آورد.

گروه حماس هفتم اکتبر گذشته حمله‌ای غافلگیرکننده به شهرها و شهرک‌های اسرائیلی اطراف نوار غزه انجام داد که‌ در جریان آن 1400 اسرائیلی کشته شدند و دست‌کم 240 نفر دیگر به اسارت این گروه درآمدند.

وزارت بهداشت غزه هم جمعه از کشته‌شدن 9061 فلسطینی و زخمی‌شدن دست‌کم 32 هزار نفر از آغاز حملات اسرائیل به این منطقه خبر داد.

همزمان با اعلام محاصره کامل شهر غزه، گردان‌های القسام تهدید کرد که غزه به «قتلگاه تاریخی» اسرائیل تبدیل خواهد شد و سربازان اسرائیلی در «کیسه‌های سیاه» به خانه باز خواهند گشت.

دانیل هاگاری، سخنگوی ارتش اسرائیل نیز گفت که ارتش «محاصره شهر غزه، مرکز گروه حماس را تکمیل کرده است.»

هاگاری تاکید کرد که هم اکنون بحث آتش‌بس در غزه جزو موضوع‌های مطرح قرار ندارد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید