نتانیاهو به دبیرکل حزب‌‌‌الله لبنان درباره ارتکاب «هر گونه اشتباهی» هشدار داد

بنیامین نتانیاهو: اسرائیل آتش‌بس موقتی که شامل آزادی گروگان‌ها و بازگشت‌ آنها به کشورشان نشود را نمی‌پذیرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

نخست‌وزیر اسرائیل ضمن بعید دانستن آتش‌بس در نوار غزه و تاکید بر ادامه تهاجم نظامی ارتش اسرائیل تا نابودی حماس و آزادی اسرای اسرائیلی، طی پیامی هشدارآمیز، حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان را از ارتکاب «هر گونه اشتباهی» برحذر داشت.

بنیامین نتانیاهو، جمعه طی بیانیه‌ای مطبوعاتی پس از دیدار با آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا در اسرائیل، در پاسخ به اظهارات دبیرکل حزب‌الله لبنان که در اولین سخنرانی او پس از حمله هفتم اکتبر حماس ایراد شده است، خطاب به حسن نصرالله، هشدار داد:«ارتکاب هر گونه اشتباهی تو را متحمل هزینه گزافی خواهد کرد که قادر به تصور آن نخواهی بود».

پیش از این موضع هشدارآمیز نتانیاهو، نصرالله طی سخنرانی خود با بیان این‌که جنگی در لبنان رخ نخواهد داد، مگر این‌که اسرائیل دست به چنین اقدامی بزند، گفته بود تنش‌ در مرزها به رفتار اسرائیل در قبال لبنان بستگی دارد و در این‌باره هشدار داد که اگر اسرائیل به لبنان حمله کند، مرتکب «بزرگترین حماقت» خواهد شد.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه با تاکید این‌که همه گزینه‌ها روی میز است و در هر زمانی می‌توان به آن دست زد، همچنین گفت «نابودی حماس هدفی غیر‌قابل تحقق است» و از دولت‌های عربی و اسلامی خواست به وظایف خود برای متوقف کردن جنگ در غزه عمل کنند.

نتانیاهو طی اظهارات خود همچنین برقراری آتش‌بس در غزه را بعید دانست و گفت که او به تهاجم نظامی ویرانگر به نوار غزه تا آزادی اسرای به‌گروگان گرفته شده توسط حماس ادامه خواهد داد.

نخست‌وزیر اسرائیل جمعه در بیانیه مطبوعاتی خود به خبرنگاران گفت که اسرائیل با «تمام قوا» به جنگ در غزه ادامه می‌دهد و «آتش‌بس موقتی که شامل آزادی گروگان‌ها و بازگشت‌ آنها به کشورشان نشود را نمی‌پذیرد».

آنتونی بلینکن، وزیر خارجه آمریکا جمعه در سفر به اسرائیل، تلاش دارد به منظور بهبود اوضاع انسانی فاجعه‌بار در غزه، با اعمال فشارهایی بر مقامات تل‌آویو آنها را به برقراری آتش‌بس موقت و حفاظت از جان غیرنظامیان در غزه متقاعد و ملزم سازد.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید