سند افشاشده: ارتش عراق برای مقابله با جنگ احتمالی در منطقه به حالت آماده‌باش درآمد

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی اعلام کردند که از هفته آینده فعالیت‌های نظامی خود علیه منافع آمریکا و اسرائیل را تشدید خواهند کرد

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

طبق یک سند افشاشده در روز جمعه 12 آبان، محمد شیاع السودانی، نخست‌وزیر عراق، از نیروهای مسلح کشور خواسته که برای مقابله با جنگ احتمالی در منطقه، اقدامات دفاعی لازم را انجام دهند.

بنا به این سند، السودانی خواستار استقرار تانک و جنگنده‌ها در مکان‌های ضروری، تامین خطوط ارتباطی جایگزین و محافظت دقیق از انبارها و زاغه‌های نگهداری مهمات شده است.

سند مذکور همچنین از نهادهای امنیتی خواسته که عملیات مراقبت و محافظت‌های ویژه را فعال کنند.

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی اعلام کردند که از هفته آینده فعالیت‌های نظامی خود علیه منافع آمریکا و اسرائیل را تشدید خواهند کرد.

گروه حزب‌الله عراق، جمعه اطلاعیه مشترک این گروه‌ها را منتشر کرد. در این اطلاعیه ذکر شده است که گروه‌های مذکور با هدف کمک به فلسطینیان، اقدامات خود را تشدید می‌کنند.

در این اطلاعیه کوتاه آمده است که «مرحله جدید شاهد اقدامات شدید و گسترده علیه پایگاه‌های دشمن در منطقه خواهد بود.»

گروه‌های شبه‌نظامی عراقی، چند روز پیش اعلام کردند که «پایگاه نیروهای آمریکایی در منطقه الشدادی» در جنوب استان الحسکه سوریه را با دو پهپاد هدف قرار داده‌اند.

پیش از این هم گروه‌های مذکور از حمله پهپادی به پایگاه «عین الاسد» در استان الانبار عراق که محل استقرار شماری از نیروهای آمریکایی است، خبر دادند.

این در حالی است که گزارش‌هایی از احتمال حمله به سفارت آمریکا در منطقه سبز بغداد، پایتخت عراق نیز منتشر شده است.

آمریکا و دیگر کشورهای غربی از گسترش جنگ جاری در غزه به دیگر نقاط خاورمیانه از طریق مداخله ایران یا گروه‌های نیابتی تهران هشدار دادند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید