حمله هوایی اسرائیل به آمبولانس‌ها و کشتن غیرنظامیان در ورودی بیمارستان الشفای غزه

تعداد قربانیان حملات و بمباران اسرائیل در نوار غزه از هفتم اکتبر تاکنون به 9227 کشته از جمله آنها 3826 کودک و 2405 زن، افزایش یافته است

منتشر شده در: آخرین به روزرسانی:
فعال‌سازی حالت خواندن
100% Font Size
2 دقيقه (Reading time)

خبرنگار «العربیه»، شامگاه جمعه 12 آبان، گزارش داد که بر اثر حملات هوایی اسرائیل به آمبولانس‌ها در ورودی مجتمع بیمارستانی الشفا در غزه تعدادی از غیرنظامیان فلسطینی کشته و زخمی شده‌اند.

رسانه‌های فلسطینی، بر اساس آمار اولیه از کشته شدن دست‌کم 15 نفر بر اثر بمباران اسرائیل و هدف گرفتن آمبولانس‌ها در دروازه مجتمع بیمارستانی الشفاء در غزه خبر دادند.

جنگنده‌های اسرائیلی شامگاه جمعه دوازدهم آبان محوطه «بیمارستان اندونزی» در نزدیکی مدارس «انروا»، محل پناه‌بردن غیرنظامیان فلسطینی در غزه را نیز بمباران کردند.

گزارش‌های خبری از بمباران شدید اسرائیل بر بیمارستان «قدس» در شهرک تل‌الهوا در غزه نیز خبر می‌دهند.

پیش از این، وزارت بهداشت فلسطین گفته بود که صدها مورد جدی و بحرانی در مجتمع شفا وجود دارد که باید به خارج از غزه منتقل شوند و خواستار ایجاد یک کریدور انسانی امن برای خروج موارد جدی و بحرانی به مصر شده بود.

این وزارت، همچنین افزود: «کاروانی از آمبولانس‌ها که حامل مجروحان هستند را از جاده ساحلی به رفح منتقل می‌کنیم و از صلیب سرخ می‌خواهیم تا آمبولانس‌ها را تا جنوب نوار غزه همراهی کند».

پیشتر، سخنگوی وزارت بهداشت در غزه گفته بود که تعداد کل قربانیان حملات اسرائیل به نوار غزه از 7 اکتبر تاکنون به 9227 نفر از جمله 3826 کودک و 2405 زن افزایش یافته است.

اشرف القدره، سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه، طی یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام کرد که تعداد مجروحان در نوار غزه تاکنون به 23516 نفر رسیده است.

اشرف القدره، در این‌باره افزود: «در نتیجه بمباران نوار غزه توسط اسرائیل طی ساعات گذشته 196 نفر کشته شده‌اند».

سخنگوی وزارت بهداشت فلسطین در غزه همچنین از همه طرف‌ها درخواست کرد که اقدامات و مداخله فوری را به منظور ایجاد کریدور امن جهت ارسال سوخت و کمک‌های بشردوستانه به نوار غزه انجام دهند.

بیشترین بازدید موضوعات مهم

بیشترین بازدید